Foto: F1LV
Foto: F1LV

Šajā nedēļas nogalē Vācijas Esteringa trasē tiks aizvadīts priekšpēdējais pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kā arī noslēdzošais Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Super1600 un Touring Car klasēs. No Latvijas sportistiem šajā nedēļas nogalē redzēsim “WorldRX Team Austria” braucēju Jāni Baumani, kā arī S1600 klasē braucošo Jāņa brāli Arti Baumani.

Esteringas trase ir otrā vecākā rallijkrosa trase WorldRX kalendārā, vecāka ir tikai Lidenhila, Lielbritānijā. Trasē starptautiskas sacensības notiek kopš 1973. gada. Aptuveni 50 km attālumā no Hamburgas esošā trase ir tikai 950 metrus gara, taču tā ir viena no ātrākajām kalendārā, ar ļoti garām taisnēm.

2014. gadā šajā trasē tika piedzīvots tuvākais finišs rallijkrosa vēsturē. Peters Solbergs, ar kuru interesantu sarunu varat lasīt šeit, izcīnīja uzvaru vien par nieka piecām sekundes tūkstošdaļām (0,005s) pārspējot Matiasu Ekstremu, kurš pirms divām nedēļām bija sajūsmā par Latviju un Biķernieku trasi. Tikmēr pērn šai trasē uzvarēja Deivs Žanī.

Pasaules mediju uzmanībā šonedēļ noteikti tiks pievērsta Sebastianam Lēbam, kurš pirms divām nedēļām notikušajā Latvijas RX posmā Biķernieku trasē izcīnīja savu pirmo uzvaru rallijkrosa sacensībās, un sarunā ar F1LV atzina, ka grasās turpināt savu karjeru WorldRX čempionātā. Viens no galvenajiem favorītiem uz uzvaru Esteringā ir “EKSRX” komandas pilots Ekstrems, kurš pēc Solberga neveiksmes Latvijā ir spējis iekrāt pamatīgu pārsvaru kopvērtējuma tabulā, taču, zinot, ka rallijkross ir diezgan neprognozējams sporta veids, zviedru pilots nedrīkst atslābt ne uz brīdi. Pieminēšanas vērts arī ir fakts, ka Ekstrems šonedēļ izlaiž savu pirmo DTM sacīksti 15 gadu ilgās karjeras laikā, lai varētu cīnīties par pasaules čempiona titulu rallijkrosā.

Par pjedestāla vietām noteikti cīnīsies arī Johans Kristofersons, kurš nu kopvērtējumā ir pacēlies uz otro vietu, kā arī Reiņa Nitiša bijušais komandas biedrs Andreass Bakerūds. Arī abi “Peugeot-Hansen” komandas braucēji ir pretendenti cīņai par pjedestālu.

Uz Vācijas RX posmu notikušas arī vairākas braucēju izmaiņas. Taners Fausts startēs ar “Volkswagen Team Sweden” sagatavotu VW Polo mašīnu, kamēr Timo Šeideru, ar kuru interviju varat lasīt šeit, “All-Inkl Munnich Motorsport” komandā aizstās Tomijs Rustads. Šī gada RX Lites klases čempions Sirils Reimonds debitēs WorldRX Supercar klasē ar “Olsbergs MSE” komandas Ford Fiesta ST automašīnu.

 

Foto: FIAWorldRallycross.com
Esteringas trase. Foto: FIAWorldRallycross.com

 

Kamēr Reinim Nitišam šī sezona jau ir noslēgusies, Jānis Baumanis turpinās cīņu starp pasaules labākajiem rallijkrosa braucējiem. Pēc aizvadītiem desmit posmiem Baumanis savā debijas sezonā Supercar klasē kopvērtējumā ieņem desmito vietu.

Foto: Baumanis Motorsport Photography
Foto: Baumanis Motorsport Photography

“Pēc Latvijas posma nekas diži daudz nav darīts. Esam saveduši kārtībā mašīnu, nomainījuši vairākas detaļas, un šobrīd esam gatavi rītdienai. Esteringas trase neapšaubāmi ir ļoti interesanta, jo īpaši pirmais pagrieziens. Ne vienmēr, bet bieži tieši pirmajā pagriezienā notiek sadursmes, tā ka nekas nav prognozējams. Šobrīd esam izlozējuši starta vietas pirmajam kvalifikācijas braucienam un tajā startēšu no nomināli otrās pozīcijas blakus vācietim Renē Minniham. Tālāk uz ārmalu no manis savukārt atradīsies Johans Kristofersons, čempionāta līderis Matiass Ekstrems un komandas biedrs Timurs Timerzjanovs. Būs ātrs brauciens, tāpēc jācenšas veikt iespējami labu startu un savā tempā tikt līdz finišam. Lai vai kā, komandā noskaņojums ir lielisks, aizvien turpinām uzlabot mašīnu, izmēģinām dažādus regulējumus. Rīt jauna diena un no rīta jau zināsim, kur kas pilnveidojams. Šobrīd sola lietu, bet, tā kā visas iespējas ir dotas, ir jādod virsū,” tā Jānis Baumanis.

Super1600 klasē startēs jau pieminētais Jāņa brālis Artis, kurš cīnās par trešo vietu sezonas kopvērtējumā. Šonedēļ sagaidāms arī TouringCar klases pēdējais posms, kurā par titulu cīnās arī meitene Magda Andersone.

FIA WorldRX Of Germany dienaskārtība pēc Latvijas laika:
Sestdiena, 15. oktobris

10.30 Brīvie treniņbraucieni visām klasēm
13.00 Q1 visām klasēm
15.45 Q2 visām klasēm
17.15 Q3 TouringCar & Super1600

Svētdiena, 16. oktobris  

10.15 iesildīšanās visām klasēm
11.00 Q3 World RX Supercar
Q4 TouringCar & Super1600
Q4 World RX Supercar
13.30 pusfināli S1600
Pusfināli TouringCar
Fināls S1600
16.00 pusfināli: World RX Supercar
Fināls: TouringCar
Fināls: WorldRX Supercar