“Red Bull“ juniors Pjērs Gazlī ir paziņojis, ka neizprot komandas lēmumu nākamajā sezonā nedot viņam vietu ”Toro Rosso” sastāvā, bet pagarināt līgumu ar Daņilu Kvjatu:

“Tas mani pārsteidza. Situācija man izskatījās pat ļoti labvēlīga, taču pēkšņi viss mainījās un viņi pagarināja līgumu ar Daņilu. Līdzīgu lēmumu pieņemšana metodi mēs esam no viņiem redzējuši ar iepriekšējos gados. Turklāt viņi man nepaskaidroja šo lēmumu.”

“F1LV

Šobrīd 20 gadus vecais Pjērs Gazlī ir otrajā vietā GP2 čempionāta kopvērtējumā, kur 7 punktus zaudē savam “Prema” komandas biedram un šīs sezonas debitantam Antonio Džiovinaci. Tituls izšķirsies pēdējā GP2 posmā Abu Dabi. No “Red Bull” pagaidām nav konkrētu komentāru par to, kur nākamajā sezonā startēs Gazlī, tomēr francūzis noteikti tikšot izmantots kā testu un rezerves pilots ar daudz laika komandas simulatorā.


Šajā nedēļas nogalē tiks izlemts Malaizijas GP liktenis attiecībā uz palikšanu Formula 1 kalendārā. Sepanga ir F1 sastāvdaļa no 1999.gada, tomēr biļešu tirdzniecības apjomi krītas ik sezonu un šogad tribīnēs bija tikai 60% aizpildītas sēdvietas. Salīdzinot ar MotoGP, kas Sepangā risināsies šajā nedēļas nogalē, ir plānots izpārdot visas sēdvietas. Šobrīd līgums par Malaizijas GP organizēšanu ir līdz 2018.gadam un šonedēļ notiks posma organizatoru valdes sēde, kurā tiks izlemta nākotne. Organizatoru pārstāvis norādīja, ka iespējams Malaizijai nāktu par labu kādu brīdi iztikt bez F1, jo šis čempionāts vairs ne tuvu neesot tik airaujošs kā agrāk. Arī valsts sporta un jaunatnes ministrs aicināja Malaiziju atteikties no F1 un koncentrēties uz MotoGP čempionātu, kas ir krietni lētāks organizatoru izmaksās, aizraujošāks un zemākajās klasēs startē arī malaizieši.


alonsousgp5vieta“Williams” tehniskais vadītājs Pats Simonds ir atzinis, ka Fernando Alonso bija jāsoda par viņa incidentu ar Felipi Masu, kas lika brazīlietim vēlāk trešo reizi neplānoti doties boksos ASV GP izcīņas laikā. Sacīkstes izskaņā abi bijušie komandas biedri sadurās 16.līkumā cīņā par sesto pozīciju un Masas formulai tika pārdurts priekšējais ritenis, tomēr tiesneši lēma nesodīt Alonso, jo sadursmes brīdī viņa “McLaren” priekšējais antispārns esot bijis nedaudz priekšā “Williams” formulai. Simonds tostarp uzsvēra, ka tiesneši ir izskatījuši tikai sadursmes detaļas, bet nav ņēmuši vērā sekas, kas lika vienam no pilotiem lieku reizi doties boksos. Nevar aizmirst, ka “Williams” komanda cīnās par ceturto vietu ar “Force India” vienību un ASV bija lielā iespēja izvirzīties priekšā šajā cīņā, jo Silverstonas komandu piemeklēja neveiksmes. Tomēr pēc šīs Masas un Alonso sadursmes “Williams” atspēlēja tikai divus punktus.

“Es domāju, ka Alonso bremzēja krietni par vēlu. Pat ar visu uztriekšanos Felipem viņš nespēja noturēties trases robežās. Tātad ar visu to, ka Alonso izmantoja Felipi kā bremzes, viņš nespēja palikt trasē,” paziņoja Pats Simonds. “Pēc tam viņš to pašu izstrādāja ar Karlosu Sainsu – Alonso gan viņam neuztriecās, bet izbrauca tik tālu ārpus trases, ka šķita jau dodas uz Meksiku.”

16 KOMENTĀRI

 1. nu ko lai saka… – vismaz prieks ,ka paši Red Bull saprot, kā tās lietas sastāv un kurš viņiem ir lietderīgāks un kurš nē… prieks, ka paši Red Bull , nevis fani izlemj to, kuru atstāt un kuru vēl pietaupīt….
  kamēr pasaule norok Kvjatu – komanda un loks , kurā viņš strādā ļoti labi redz katra pilota atdevi un spējas komandā…. prieks par Kvjatu, ka nesalūza , bet gan turpinās darbu..ne mirkli par šo pilotu nešaubījos…protams nav tāds kalibrs kā Verstapens, bet gana labs , lai paliktu un strādātu iekš F1 ….

 2. “Tas mani pārsteidza. Situācija man izskatījās pat ļoti labvēlīga, taču pēkšņi viss mainījās un viņi pagarināja līgumu ar Daņilu. Līdzīgu lēmumu pieņemšana metodi mēs esam no viņiem redzējuši ar iepriekšējos gados. Turklāt viņi man nepaskaidroja šo lēmumu.”

  ..par lēmumu ar Rikjardo savulaik arī daudzi bija neizpratnē.. kāpēc gan Rikjardo , nevis Verņjē? …un redz – trāpīja… komanda labāk zina ..labāk par faniem un labāk par citu klašu pilotiem….

 3. Vucānu par ğenerāli 😀 Uzskribelē pat vairāk burtus par raksta autoru….tikai viena nianse…Raksta autors vismaz uzraksta visu skaidri un saprotami,bet UtEnāns vienkārši piesarņo sadaļu komentāru vietai…un beigās pats nesaprot,ko uzrakstījis…

   • Fan..laikam tomēr sapratu kur tā vaina… – tā pati vecā – tas ,ka ES rakstu 😀 .. nu tikpat labi es Tev varu atbildēt ar to pašu – tālu nav jāmeklē…

    fans81
    24/10/2016 at 09:25 Atbildēt
    Pēc iespējas ātrāk Ferrarī visus ir jaatlaiž,izņemot Kimī.. kārtējā izgāšanās…Maxis iespļāva Dievam acī un dabūja pēc nopelniem…un apstājās tā,lai komandai nebūtu iespēja pacīnīties par 2 vietu…nu iists malacis Alonso is back Čalim vajag labu tačku un tad čempionāts būtu interesantāks!

    ..es arī nesaprotu , kā Tu uzdrīkstējies turpināt raksta autora domu, ja autors saprotami izskaidroja galvenos notikumus sacīkstē? 😀 ..un kurš gan nezināja, ka Ferrari izgāzās un Maxis kautko tur dabūja pēc nopelniem…un kur nu vēl tas, kurā vietā apstājās Kvjats – to taču visi redzējām ….kā Tu tā uzdrīkstējies piesārņot rakstu ….? 😀

    (te es atbildēju Tavā stilā ar Taviem paša ,,ieročiem,,) ..muļķīgi Fan?? protams, ka muļķīgi, tāpēc nākamreiz pirms brauc virsū visam manis teiktajam , dari to pa dzjelai, savādāk sanāks kā Verminam….nu tad ko – kārtējo reizi jāsaka – varbūt atgriezīsimies pie tēmas un beigsim spēlēt šo cirku??? es būšu tik labs, ka atvainošos Aldim Tavā vietā, ka kārtējo reizi nākas runāt ne par to ,ko vajadzētu..

 4. Runājot par RB un Kjavta laulību…sadaljā F1.lt ir raksts par lielu ļoti lielu piķi no Kvjata sponsoriem,kas iepilēs RB kontā,ja tiks pagarināts līgums ar krievu…un kā mēs redzam…pat UtEnāns būtu spējīgs iekāpt formulā un pačamdīt podziņas,ja vien šim būtu papiks ar saviem partneriem naftu izsūcis Turku pagastā līdz zemes dzīlei! Bet RB nav muļķi…dabūt piķi no čaļa un uzbāzt puiku uz vecā Ferrarī motora,lai mocās ;)))

  • jau senlatvji zināja teikti – ‘naudas vara lielu dara’..

   Pēc tādām eskapādēm iekš RBR, kādas izpildīja Kvjats, jelkurš ‘normāls’ pilots jau sen būtu nopelnījis nepārsūdzamu un tūlītēju DQ no daktera gelmūta. Tādā auklēšanās, kāda novērojama attiecībā uz Kvjatu, ir izskaidrojama tikai vienā veidā. Kādā tieši – skat. augstāk senlatvju tautas gudrību..

 5. Fan – piķis daudz ko līdzētu protams, bet nez vai tas man ļautu izcīnīt goda pjedestālus F1 čempionātā, konkurēt ar komandas biedru rezultātiem , un pielaist TĀDAS KĻŪDAS TRASĒ, kuras NOBĀL salīdzinājumā ar tām izdarībām ,kā arī amazing startiem un pārbremzēšanām, kurus mums pasniedza četrkārtējs pasaules čempions , kura uzvārds sākas ar ,,V,, un kurš brauc sarkanā formulā, kuras nosaukuma pirmais burts ir ,,F,, ……tāka veco zēn………………………ņem nu lāpstu, un roc kapu tagad visiem pēc kārtas…..

 6. vienkāŗši atslodzei – https://youtu.be/cR1Q0MvAAZg

  pēc manas saprašanas, skečs, lai gan sākumā ‘pilots’ tiek saukts par Maiklu, faktiski ir tēmēts uz pašmāju (angļu) stāru Manselu (zīmīgs ir pats pirmais ievadā redzamais kārs) – tam (Manselam) bija raksturīgs tāds ārpus-kokpita uzvedības modelis-stils, kā notēlots skečā

 7. …Vermin …F1 sistēmā droši vien kādi gļuķi – vienā rakstā var komentēt, citā vislaik prasa pieslēgties , ko izdarīt nevar, tāpēc uz Tavu teikto atbildēšu šajā rakstā…

  Vermin
  26/10/2016 at 19:43 Pieslēgties, lai rakstītu komentāru
  Nepareizi Vucān Ja Tu labi izlasījis manis rakstīto, tad Tev vajadzēja pamanīt, ka es piemēru par to , kas varēja notikt ( bet, protams, nenotika) tādas rīcības rezultātā neminēju tāpat vien, lai bezjēdzīgi papļurķškētu, kā būtu bijis ,ja būtu bijis, bet tieši norādīju, ka tas var izraisīt tādas sekas nākotnē. Tātad rakstītajam skaidra orientācija uz to , lai kaut ko mainītu nākotnē :D. Nu bet varbūt tas priekš Tevis par sarežģītu

  …ilgi domāji šādu pērli???? 😀 …ak tā to tagad sauc?? 😀 – ,,ka tas var izraisīt tādas sekas nākotnē.,,
  😀 ….. nu ja no šāda rakursa uz to paskatāt , tad mana fantazēšana par riepu un pitu sakarībām vēl vairāk norādītu uz nākotni…jeb piemēram – kā strādāja riepas, un pie kādiem apstākļiem kuras bija piemērotākas…tāpēc šie analīzes aspekti oj kā var daudzko mainīt nākotnē, no tā visa mācoties…..tieši tas viss komandām ir – tikai datu veitā , jeb Tu tūlīt teiksi, ka kamdēļ gan komandām jāievāc būtu kādi dati, ja sacīkste jau notikusi un tas viss jau ir pagātne?? 😀 …tāpēc Vermin – nekur nespruksi – mans spriedums par Tavu provokāciju paliek tas pats vecais….pasūdīga provokācija – mēģini vēl…. :D….

  • Nu ja neskaita to , ka kaut kāda idiotiska Open 24 reklāma, kurai nav pat aizvēršanas pogas uzkaras virsū pieslēgšanā pogai , citu traucējumu pieslēgties man nav.
   Kā jau domāju manis rakstītais Tavai saprašanai bija par smagu. Tava fantazēšana gan bija par to kāda cīņa varēja vai nevarēja būt konkrētajā sacīkstē, un kā tas varēja ietekmēt konkrētās sacīkstes rezultātu – un tieši tāpēc tā ir bezjēdzīga. 😀 Riepu un pitu sakarībai nav vispārējs raksturs, tas ļoti mainās pa trasēm :D. Toties trajektorijas mainīšana bremzēšanas laikā ir bīstama jebkurā trasē. Un paldies Dievam tas tika saprasts un noteikumi šajā jomā ir precizēti. 😀

   • Fantastiski Vermin 😀 ..es pat labāk nebūtu izdomājis pat ar savu fantāziju 😀 …nedz sapratnes par riepām , un to datiem jebkurās no sacīkstēm (un ko tas dod) , nedz arī sapratne par to, ko pa Tavam drīkst apspriest un ko nē šajā portālā …..ģeniāli 😀 … īpaši ņemot vērā to, ka pēc sacīkstēm pārsvarā tas arī tiek darīts, kā celti augšā dažādi scenāriji par vienu vai otru lietu… mēģini vēlreiz – atkal netrāpīji……
    ……jaunu kritēriju radītājs 😀 …sagribēji gan … 😀

   • Tas, ka Tu Vucān pēc sacīkstēm mēdz stāstīt savas fantāzijas radītus brīnumstāstus par to , kas šajā sacīkstē nekad nav bijis, vēl nenozīmē , ka to dara visi. Tieši par šim Tavām fantāzijām jau arī citiem ir tās nesaprašanās ar Tevi. CItiem vienkārši galvā bullshit ģenerācijas līmeņa process nedarbojas tā kā Tev 😀

   • …manuprāt Vermin izvēlējies nepiemērotu stratēģiju , ar galveno domu – katik man kautko piebilst..taču tā izrādījās pārāk bērnišķīga… katrs cilvēks noskatoties jebkāda veida sacīkstes bieži vien aizdomājas – tomēr, kā būtu ja būtu…arī šeit tas ir gana izplatīts…
    …… tad kad vairs nelīdz zināšanas par F1 – jāķeras pie jebkuriem līdzekļiem, lai tikai kautko iebilstu Vutnānam , khe …… kārtējo reizi mani tas glaimo – tomēr sāp tas galviņš bandai un spēcīgi plēš 😀 ….

  • …Fan – es nenesu atbildību par to, ko neesi sapratis…. bet mēs abi zinam to, kāds ir patiesais iemesls Tavai nepatikai…. ne tā???
   p.s. …nākamās vismaz 2 nedēļas klusēšanas man pienāks tikai ap pavasara laiku ,tāka – Tev ne pārāk veicas 😀