Nikijs Lauda paziņojis, ka aptuveni puse aktīvo F1 braucēju sazinājušies ar “Mercedes” vienību kopš Rosberga paziņojuma par karjeras pārtraukšanu. Trīskārtējais pasaules čempions arī uzsvēris, ka lēmums bijis ļoti negaidīts un sākotnēji domājis, ka Rosbergs joko. “Kad es ieguvu savu pirmo titulu, uzreiz prātoju, kā to atkārtot. Niko ir pilnīgs pretstats.” Lauda arī norādījis, ka jaunā un mazpieredzējušā Verleina nolīgšana būtu liels risks, nezinot, cik spēcīgs viņš būtu augstākā līmeņa komandā.


FIA sezonas noslēgumā pasniegtas balvas par šī gada sasniegumiem autosportā. Tajās apbalovojumus saņēma sezonas kopvērtējuma trīs labākie braucēji jeb ekipāžas Formula 1, WTCC, WEC, WRC, Eiropas F3 un Formula E čempionātos. Papildus tam tika pasniegti īpaši apbalvojumi – Meksikas GP saņēma balvu kā labāko FIA brenda sekmētāju. Gada personības balvu otro gadu pēc kārtas saņēma Makss Verstapens, kurš šogad kļuva par jaunāko Grand Prix uzvarētāju autosporta vēsturē. Gada debitanta balvu saņēma Eiropas rallijkrosa čempions Kevins Hansens, bet pirmo reizi tika pasniegta arī Prezidenta balva, ko Žans Tods sniedza Frederikam Sosē par emocionālo debiju Lemānas 24 stundu sacīkstēs, neraugoties uz dzīves sniegtajiem izaicinājumiem.


No 2017. gada F1 kalendārā vairs neredzēsim Eiropas GP izcīņu, jo Baku trases organizētāji nolēmuši turpmāk akcentēt trases atrašanās vietu, tādējādi no nākamās sezonas kļūstot par Azerbaidžānas GP. Trases direktors Arifs Rahimovs skaidro šo lēmumu: “Pirmajā reizē vēlējāmies akcentēt, ka jūtamies kā daļa no Eiropas un mūsu mentalitāte ir tuvāka Eiropas valstu domāšanas stilam, tādējādi piesaistot cilvēkus no citām zemēm, lai aplūkotu Azerbaidžānas skaistumu. Tomēr nu ir laiks nest Azerbaidžānas vārdu pasaulē, tādēļ arī veicām šādas izmaiņas.

5 KOMENTĀRI