Francijas Grand Prix izcīņa oficiāli atgriezīsies F1 kalendārā 2018. gadā. Šodien Francijas automobiļu kluba sanāksmē, piedaloties “McLaren” komandas sacīkšu direktoram Ērikam Buljē un “Renault F1” izpilddirektoram Sirilam Abitebulam, tika paziņots, ka līgums par sacensību rīkošanu ar Pola Rikāra trasi noslēgts uz pieciem gadiem. Šai trasē sacensības notikušas no 1971. līdz 1990. gadam, bet pēdējo gadu laikā vairāk izmantota testu vajadzībām. PACA reģiona, kurā notiks sacensības, vadītājs Kristians Estrosi jau paguvis paziņot, ka šī atgriešanās tiek veltīta izcilajam franču autosportistam Žilam Bjanki, kurš gāja bojā no 2014. gada Japānas GP avārijā gūtajām traumām.


“Mercedes” komanda nolēmusi nepiemērot soda sankcijas tās braucējam Luisam Hamiltonam, kurš Abū Dabī GP izcīņā apzināti bremzēja otrajā vietā esošo Niko Rosbergu, cerot, ka tas palīdzēs konkurentiem apsteigt kopvērtējuma līderi un dāvāt titulu Hamiltonam. Neraugoties uz sākotnējo kritiku no komandas vadības puses, Padijs Lovs paziņojis, ka ar rezultātu ir apmierināts un situācija nākusi par labu čempionātam.


Sebastians Fetels norādījis, ka neplāno mainīt savus plānus un arī nākamsezon paliks uzticīgs “Ferrari” vienībai, neraugoties uz to, ka vācieša vārds izskanējis iespējamo Niko Rosberga aizvietotāja kandidātu lokā. Fetels uzsvēris, ka gan viņam, gan Kimi Raikonenam ir līgums uz nākamo sezonu un nekas to nemainīs. Līdzīgs noskaņojums valda “McLaren” komandā – Zaks Brauns jau komentējis, ka nav plānots pārtraukt līgumattiecības ar divkārtējo pasaules čempionu Fernando Alonso. Tikmēr par galveno pretendentu uzskatītais Paskāls Verleins ir pārliecināts, ka būtu gatavs ieņemt prestižo vietu, neraugoties uz nelielo pieredzi pie F1 stūres. Starp galvenajiem pretendentiem tiek minēti arī Valteri Botass, Niko Hulkenbergs un Estebans Okons.

6 KOMENTĀRI

 1. in meantime, Sky Sports citē Herr Wolff-u šādi:

  “You have to consider Fernando,” Mercedes boss Toto Wolff told Sky Sports in an exclusive interview that will be broadcast in Thursday night’s F1 Special: Nico The Brave show at 8pm.

  “He is a driver I respect a lot. He combines talent, speed and experience. It’s all there.

  “But he is in a contract with McLaren-Honda at the moment and we just need to weigh all the other options up.”

  http://www.skysports.com/f1/news/12433/10685109/mercedes-considering-fernando-alonso-to-replace-nico-rosberg

  kā zināms – ko nevar nopirkt par naudu, var nopirkt par lielu naudu.

  Having said that – meršos senjoru Alonzo Diasu sagaidīs misters Hamiltons (ar ģeda-staroslužačija tiesībām) – tas pat, kuŗš padarīja senjora AD 2007 sezonu makos par diezgan nožēlojamu padarīšanu. 🙂 Vai senjoram Alonzo Diasam to vajag? Neesmu pārliecināts….

 2. Ja zinātu +/- formulu ātrumus, tad jau viss iespējams (un iespēju braukt ar uzvarēt spējīgu formulu neviens tā vienkārši garām nelaistu). Bet, ja pastāv iespēja, ka nākošgad McLaren turpat vien būs pie Mercedes, tad labāk taču būt Nr.1 komandā nevis savstarpēji spraigā cīņā izlaist pa vidu Raikonenu-007 😀