Sebastians Fetels izcīnījis uzvaru čempionu sacīkšu nāciju kausa izcīņā, aizstāvot Vācijas godu. Četrkārtējais F1 čempions finālā pieveica ASV NASCAR komandu pārstāvošos brāļus Bušus. Viņa pārinieks Paskāls Verleins pēc ārstu ieteikuma šodien nestartēja, liekot Fetelam cīnīties vienatnē.

Ziemeļamerikas grupa: Pirmajos braucienos lielisku ātrumu demonstrēja ASV IndyCar komanda, tomēr tad RoC Factor kvalifikācijas uzvarētājs Rzadzinskis negaidīti pieveica Indy 500 čempionu Aleksandru Rosi, nākamajā duelī apsteidzot arī Skotu Spīdu. ASV rallijkrosa komandai uzvaru izdevās izcīnīt tikai ar RX Lites automašīnu. Līdz ar to pusfinālā iekļuva ASV NASCAR un IndyCar komandas.

Eiropas grupa: Sebastianam Fetelam nebija problēmu aizstāvēt Vācijas godu vienatnē. Pirmajā cīņā tika pieveikts Džensons Batons, kam sekoja panākumi arī trīs atlikušajās cīņās pret Batonu, Kristensenu un Solbergu, nodrošinot Vācijai vietu pusfinālā. Cīņā par otro vietu grupā neizšķirts – vakardienas finālists Kristensens tika galā ar Batonu, bet Kulthārds revanšējās pret Solbergu, sniedzot Apvienotajai Karalistei tās vienīgo uzvaru.

Dienvidamerikas grupa: Sacensības sākās ar pamatīgu drāmu – Elio Kastronevess uzvarēja Toniju Kanānu par nieka 0.003 sekundēm. Komandas biedrs Glusmans gan nebija liels palīgs, piedzīvojot avāriju cīņā ar Felipi Masu. Ārsti ieteica viņam sacensības neturpināt un Kastronevess Latīņamerikas godu tālāk aizstāvēja vienatnē. Montoija turpināja vakardien uzsākto uzvaru sēriju, tomēr Čavess nespēja sniegt pienesumu. Līdz ar to gan Kolumbija, gan Latīņamerika, gan Brazīlija noslēdza grupu braucienus ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem, tomēr pēc labākā rezultāta tālāk tika Kolumbija.

Pusfināli: “Ariel Atom” ar labāku startu līdz finiša līnijai Fetels aizveda ātrāk kā vakardienas čempions Montoija. Ar ROC bagiju viņam izdevās pieveikt arī Čavesu, vienatnē tiekot sacensību finālā. Kurts Bušs uzvarēja savu braucienu, bet Rosi revanšējās pret viņa brāli Kailu, līdz ar to sportistiem nācās veikt izšķirošo braucienu. Tajā pēc lieliska starta uzvaru izcīnīja Bušs, nodrošinot NASCAR komandai vietu finālā, neraugoties uz Rosi protestiem, uzskatot, ka Bušs veicis pāragru startu.

Fināls: Pirmajā braucienā Fetels neatstāja cerības Amerikai pirmajā braucienā pret Kurtu. Cīņa ar rallijkrosa mašīnu bija līdzīgāka, tomēr Fetels šodien tā arī palika nepārspēts, nodrošinot Vācijai nāciju kausu. Pirms tam Fetelam tas sešas reizes izdevās tandēmā ar Mihaelu Šūmaheru.

Domās mēs vienmēr esam ar Mihaelu. Viņš vienmēr bijis lielisks cīnu biedrs un, lai gan pagājuši jau vairāki gadi, joprojām gaidu viņu atpakaļ. Mihaels man ir tik bieži palīdzējis, šaubos vai spētu uzvarēt bez viņa padomiem,” norāda sacensību uzvarētājs Sebastians Fetels.

1 KOMENTĀRS

  1. kāds anglīzeru futbola metrs (Garijs Linekers) reiz esot izteicies apmēram tā – futbols esot vienkāŗša spēle – Vācija vienmēr uzvarot..

    Par ‘Čempionu’ Sacīkstes Nāciju kausu var teikt līdzīgi 🙂