“Lamborghini” varētu atgriezties Formulā 1, ja būs pareizie apstākļi, paziņoja kompānijas izpilddirektors Stefano Domenikalli, kurš no 2008. līdz 2014.gada sezonai bija “Ferrari” F1 komandas vadītājs.

Foto: Aldis Putniņš

Es būšu atklāts ar jums – šobrīd mums ir citas prioritātes, bet nākotnē..?

Stefano Domenikalli

Pēc aiziešanas no Formula 1 čempionāta Domenikalli vispirms ieņēma motoru sporta nodaļas vadītāja amatu “Audi” kompānijā, bet 2015.gadā jau pārcēlās uz “Lamborghini”, kur kļuva par kompānijas izpilddirektoru. Pats Demenikalli ir atzinis, ka viņam vienmēr ir bijusi īpaša vājība pret Formulu 1. Savukārt “Lamborghini” čempionātam varētu pievienoties tikai gadījumā, ja vairākas jomas čempionātā tiks pilnveidotas un uzlabotas.

“Jūs esat aizskāruši ļoti jūtīgu daļu manā sirdī,” paziņoja Domenikalli intervijā spāņu AS. “Es būšu atklāts ar jums – šobrīd mums ir citas prioritātes, bet nākotnē..? Motoru sports vienmēr būs daļa no “Lamborghini” un ja Formula 1 mainās pareizā virzienā, bet mūsu kompānijai ir nepieciešamās īpašības, tad kādēļ gan ne?”

Izmaksas komandas izveidošanai un uzturēšanai šobrīd ir nereāli augsts slieksnis daudzām kompānijām, taču līdz ar jaunajiem īpašniekiem “Liberty Media” situācija varētu mainīties, jo jau tiek runāts par iespējamo budžeta griestu ieviešanu F1.

“Tas varētu notikt nākotnē,” atzina Domenikalli, kuru no “Ferrari” vadītāja amata 2014.gadā atlaida tā brīža kompānijas prezidents Luka di Montidzemolo. “Taču šobrīd nepieciešamās izmaksas, lai ne tikai izveidotu komandu, bet arī būtu konkurētspējīgi, ir pārāk augstas, lai mēs apsvērtu šādu soli. Tātad, ja mēs redzēsim izmaiņas konkrētajā jomā, tad noteikti domāsim par ienākšanu F1.”

“Lamborghini” pēdējo reizi Formulā 1 figurēja 1990-tajos gados, kad kompānija bija dzinēju piegādātājs tādām komandām, kā “Larrousse”, “Lotus”, “Modena Team” un “Minardi”.