Amerikāņu auto ražošanas gigants “Ford” neredz motivāciju iesaistīties F1 čempionātā tuvāko gadu laikā, neraugoties uz vadības maiņu, kā rezultātā čempionātam vajadzētu iemantot ievērojami plašāku atpazīstamību ASV. Par galveno iemeslu šādam lēmumam meklējamas milzīgās izmaksas, kas nepieciešamas savas komandas uzturēšanai.

Formula 1 ir ārkārtīgi dārga. Ja izvērtē katru čempionātu, kurā šobrīd startējam, visos tiek izmantotas un testētas tehnoloģijas, kuras vēlāk pielieto ielas mašīnu ražošanā. Pret izmaksu līmeni F1 čempionātā šādas iespējas nesaskatām kā efektīvas,” norāda “Ford Performance” vadītājs Deivs Perisaks.

“F1LV

Gan “Liberty Media”, gan FIA ir pārliecināti, ka F1 nāktu par labu vēl viena dzinēju ražotāja iesaistīšana, kas veicinātu aizraujošākas cīņas, it īpaši sākot no 2021. gada, jo teorētiski tas varētu kļūt par pirmo gadu pēc esošās V6 Turbo hibrīdu ēras. “Ford” dzinējus F1 pēdējo reizi izmantoja “Jordan” komanda 2004. gadā.

1 KOMENTĀRS

  1. kā lai te nepiesauc senseno joku no “Jaguar F1” laikiem – tābrīža Ford CEO esot reiz jautājis saviem denščikiem-galminiekiem: “Who the f.. is this Eddie Irwine guy?”

    Morāle bija, ka nezināmā mistera Irvaina stundas apmaksas likme esot bijusi n-tās reizes augstāka par CEO likmi 😀