Foto: Lewis Hamilton Twitter

Trīskārtējais F1 čempions Luiss Hamiltons ir pārliecināts, ka autosports tikai iegūtu, ja nenotiktu nekāda savstarpēja datu apmaiņa starp vienas komandas braucējiem. Tas nozīmētu, ka katram pašam būtu jāmeklē iespējas, kur uzlabot apļa laikus.

Es dodos trasē pēc pamatīga mājasdarba veikšanas, bet otrs braucējs to visu var vienkārši nokopēt. Es jau pirmīt esmu teicis komandai, ka nevēlos redzēt komandas biedra datus. Nedomāju, ka būtu godīgi, ka viņš veic perfektu apli, bet es to vienkārši apgūtu datorā,” norāda Hamiltons.

Brauciena laikā mēs izvēlamies bremzēšanas punktus, negludumus, ņemam vērā riepu atstāto gumiju… visas šīs lietas palīdz līkumu izbraukt pēc iespējas ātrāk. Otrs braucējs, protams, dažos no šiem aspektiem būs labāks, citos vājāks, bet redzot, ka komanda iesaka otram pilotam bremzēt piecus metrus vēlāk, jo viņa komandas biedrs tā dara, ievērojami samazina braucēja ietekmi.

“F1LV

Hamiltons atzīmējis, ka tieši cīņa pašam ar sevi bija tas, kā dēļ viņš iemīlēja kartingu, kur visspilgtāk izpaudās katra braucēja individuālais talants, jo šobrīd komanda var paņemt jebkuru braucēju un likt viņam braukt pa norādītajām trajektorijām, kamēr kāds talants, kas paša spēkiem izkarojis uzvaras zemāka līmeņa čempionātos var nepelnīti palikt bešā.