Latvijas rallijkrosa braucēji brāļi Jānis un Artis Baumaņi uzsākuši sadarbību ar atbalstītāju LOCO Energy Drink. Jānis Baumanis startēs Supercar klases FIA pasaules rallijkrosa čempionāta komandā STARD, savukārt Artis aizvadīs otro sezonu Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klasē, Volland Racing sastāvā.

Jānis Baumanis atsāk sadarbību ar Manfred Stohl un STARD

2017. gada pasaules rallijkrosa čempionātā Jānis Baumanis startēs STARD vienības sastāvā. Komanda formāli debitēs pasaules čempionātā, taču tās kodolu veidojošie speciālisti no Stohl Group ir ar ievērojamu pieredzi sporta veidā. Vienības inženierijas un tehniskās attīstības daļu veido austriešu speciālists Manfreds Štols, savukārt daļēju komandas menedžmenta un mārketinga attīstību veicinās brāļu Baumaņu tēvs Andris.

“Jāņa ceļš pasaules Supercar klasē sākās ar sadarbību ar Manfredu Štolu,” skaidro Andris Baumanis. “2015. gada nogalē, kad Jānis sasniedza Eiropas čempiona titulu Super 1600 klasē, Manfreds nekavējoties vēlējās likt lietā pamanīto sportista talantu.”

“Lai gan Štola ceļi ar izveidotās austriešu komandas sponsoru un menedžmentu pagājušā gada sākumā šķīrās, Manfreds palika uzticīgs idejai par Jāni kā braucēju ar lielu potenciālu.”

“Savukārt mēs 2016. gada sezonu aizvadījām ar Manfreda kompānijas Stohl Racing būvētajām 2015. gada Ford Fiesta mašīnām, kuru attīstību gan mums diktēja iepriekšējās komandas attiecīgās stratēģijas. Diemžēl to rezultātā sezonas garumā netika novērstas būtiskas tehniskas problēmas, kas galu galā arī pastiprināja mūsu lēmumu atsaukties uz Manfreda Štola piedāvājumu! “

“Šobrīd kopā ar Manfredu esam atgriezušies pie kopīgiem uzdevumiem un mērķiem. Esam uz STARD bāzes izveidojuši pasaules rallijkrosa čempionāta komandu, kuras sastāvā brauks Jānis Baumanis un Krievijas sportists Timurs Timerzjanovs.”

Jānis Baumanis: “Pirms šā gada pasaules čempionāta notikuši lieliski pavērsieni mūsu pasaules rallijkrosa čempionāta aktivitātēs. Esam atgriezušies pie tiešas sadarbības ar Manfredu Štolu un STARD komandu, kā arī uzsākuši kopīgu ceļu ar LOCO Energy! Līdz šim es sacensībās mēdzu teikt: “Mēs visi esam šeit, lai uzvarētu!”. Šobrīd es saku: “Mēs esam ar LOCO, lai uzvarētu!”. Šī sadarbība dod man lielisku motivāciju kļūt vēl ātrākam un precīzākam, lai kopīgi cīnītos par augstākajiem rezultātiem pasaules čempionātā. Man patiess prieks, ka mums ir izdevies piesaistīt kā manu komandas biedru Timuru Timerzjanovu. Viņš ir sasodīti ātrs un pieredzējis braucējs, no kura es varu daudz mācīties un iegūt, viņš nekad neatsaka man savu padomu un mums ir ļoti draudzīgas attiecības.”

Timurs Timerzjanovs: “Esmu ļoti priecīgs būt ar savu komandas biedru kopā arī nākamajā gadā! Jānis ir viens no stabilākajiem, ātrākajiem un atbildīgākajiem braucējiem pasaules čempionātā. Mums ar Jāni ir ļoti labas un draudzīgas attiecības. Šogad mums būs jaunas automašīnas un mums ir jābūt krietni labākiem rezultātiem!

Jāņa Baumaņa sadarbība ar STARD neaprobežojas tikai ar šā gada rallijkrosa pasaules čempionātu. Jānis skaidro: “Manfreds uzsācis sadarbību ar KIA kompāniju – autoražotājs veicis pasūtījumu, un STARD to pilnībā ir realizējis, uzbūvējot KIA automobili šosejas sacensībām. Tas var nest ļoti interesantus pavērsienus mūsu kopīgajos nākotnes plānos. Jau šogad Jānim paredzēti testi un starti ar KIA mašīnu TCR autošosejas seriālā, kurā piedalās praktiski visi lielākie autoražotāji. Latvijā plānoju startēt Baltijas kausa posmā Biķernieku trasē.”

Artis Baumanis cīnīsies Volland Racing sastāvā

Artis Baumanis šogad aizvadīs savu otro sezonu Super 1600 klases Eiropas čempionātā, uzsākot sadarbību ar vācu komandu Volland Racing. Izmantojamās tehnikas plāni sezonas gaitā var variēt, taču ir skaidrs, ka pieredzējusī komanda ar Latvijas līdzjutējiem zināmo Rolfu Folandu priekšgalā būs viens no vadošajiem spēkiem Super 1600 klasē.

Artis Baumanis: “Ar nepacietību gaidu sezonas sākumu, jo šogad mūsu komandai un ģimenei tas ir īpašs – uzsākam sadarbību ar LOCO Energy Drink, bet es sēdīšos jaunā mašīnā, kuru sagatavojuši lieliskie Volland Racing speciālisti. Mērķi, neapšaubāmi, ir visaugstākie – vēlos dot LOCO un savai komandai Eiropas čempionāta medaļu!”

Rolfs Folands: “Tā kā man un Baumaņu ģimenei vienmēr bijušas draudzīgas attiecības, esam jau iepriekš apsprieduši iespējamos kopīgos plānus. Šobrīd abām pusēm ir sajūta, ka ir īstais brīdis uzsākt sadarbību. Mēs ar lielām cerībām raugāmies uz 2017. gadu un vēlos, lai Artis mūsu komandā jūtas kā mājās, kurās viņš var attīstīt savu talantu. 2016. gads parādīja, ka Artim ir lielisks ātrums. Mūsu komandas kopīgais uzdevums ir noslīpēt šo ātrumu un padarīt pēc iespējas noturīgāku.”

“Mūsu Škoda automašīnas jau ir gatavas pirmajiem izmēģinājumiem, kas braucējiem būs svarīgi, lai atgūtu iemaņas pēc ziemas perioda. Sezonu sāksim ar labi zināmajām Škoda Super 1600 mašīnām, taču čempionāta gaitā plānojam pāriet uz jaunajiem Audi A1 automobiļiem!”

Jaunās mašīnas dizaina video

LOCO Energy Drink ienāk pasaules rallijkrosa čempionātā – autosporta augstākajā līmenī! Kompānijas vadītājs Marks Blekbērns atzīmē, ka jau vairākus gadus vēro Baumanis Motorsport aktivitātes: “LOCO Energy Drink jau vairākus gadus vēro Jāņa Baumaņa sniegumu starptautiskajās sacensībās. Mēs meklējam sporta pasaules līmeņa atlētus, kuri izstarotu talantu, ambīcijas un pārliecinošu tiekšanos pēc mērķa. Jānis perfekti atbilst šiem uzstādījumiem, kurus esmu izvirzījis saviem sportistiem! Turklāt Jāņa aktivitātes ļāva mums pievērst uzmanību arī Arta Baumaņa cīņām Super 1600 klasē. Abi brāļi un visa Baumaņu ģimene kopumā veido ļoti mērķtiecīgu komandu, tāpēc mēs zinām, ka šī būs lieliska sadarbība ceļā uz panākumiem!”