Somu braucējs Valteri Botass ir pārliecināts, ka šī gada formulas būs daudz sarežģītāk vadīt vējainos laika apstākļos, kas varētu rezultēties vairāk kļūdās un avārijās no braucēju puses.

Pats “Mercedes” braucējs ar šādām problēmām saskārās šonedēļ aizvadītajos testos Barselonā, kur pēc negaidītas vēja brāzmas nenovaldīja savu mašīnu trases devītajā līkumā, izslīdot no trases. Ziemeļniekam gan izdevās nenoslāpēt mašīnas dzinēju un turpināt braucienu.

“Runājot par jaunajām riepām, īpaši lielas atšķirības neredzu, ja vien neskaita to, cik strauji var pazust saķere ar trasi. Īpašas problēmas var radīt apstākļi, kad mašīna tikko pabījusi boksos un riepas vēl nav iesilušas, kā arī, ja izmantoti cietākie un vidējie riepu komplekti. Aizmugures sanešanas iespējamība palielinās un sekas var būt nekontrolējamas. Ar mīkstākajiem sastāviem šādas starpības īpaši nevar just.”

“F1LV

Luisa Hamiltona jaunais komandas biedrs uzsvēris, ka šāds iznākums skaidrojams ne tikai jauno riepu dēļ, bet arī palielināta piespiedējspēka un aerodinamikas noteikumu izmaiņu dēļ. Līdz ar to Botass ir pārliecināts, ka sacīkstes varētu kļūt pavērsieniem bagātākas.