Vairākas F1 komandas pēc pirmssezonas testiem ir noraizējušās, ka jaunie noteikumi ievērojami palielinās degvielas patēriņu sacīkšu laikā, kā rezultātā tās taupīšana būs vēl izteiktāka un nozīmīgāka, lai nenāktos palikt malā ar tukšu bāku īsi pirms finiša.

Pagājušogad sacīkšu laikā komandām bija atļauts izmantot 100 kg degvielas, tomēr šogad šis ierobežojums pacelts līdz 105 kilogramiem (142 litri). Vairāki inženieri ir nobažījušies, ka trasēs, kas atrodas augstu virs jūras līmeņa, kā arī ātrās trasēs, kur daudz laika jāpavada ar gāzes pedāli grīdā būs jābrauc īpaši taupīgi.

Piespiedējspēka pieauguma dēļ vien degvielas patēriņš palielināsies par aptuveni 10 procentiem, tikmēr taisnēs, kur mašīnas šogad būs par aptuveni 20 kilometriem stundā lēnākas, tas ļaus braucējiem nedaudz ilgāku laiku pavadīt ar gāzes pedāli grīdā, kas pats par sevi palielinās patēriņu.

“F1LV

Testos pierādījās, ka šī gada “Pirelli” riepām degradācija nav tik strauja, kā bija vērojams pēdējo sezonu laikā, kam vajadzētu ļaut padarīt braukšanu agresīvāku, tomēr, ja prognozes izrādīsies pareizas, komandu stratēģus gaida pamatīgs darbs, lai atrastu perfektu balansu riepu stratēģijas un degvielas patēriņa balansa atrašanai.