Šorīt risinājās Austrālijas GP kvalifikācijas braucieni, kur beidzot pa īstam satikās mērķi un sapņi ar realitāti. Šādās reizēs pārsteigumi un negaidītas situācijas ir tikai loģiskas, tādēļ netrūka braucēji, kurus šīs dienas sniegums it nemaz neiepriecināja.

Viens no tādiem bija “Mercedes” jaunākais ieguvums Valteri Botass, kurš kvalificējās aiz Hamiltona un Fetela. “Trešā vieta, noteikti, nav rezultāts, uz ko biju cerējis. Komanda ir paveikusi lielisku darbu pie mašīnas. Lai gan tās tapšanu redzēju minimāli, tomēr ir patīkami, ka esam priekšgalā. Šodien neizdevās veikt perfektu apli, tomēr viss svarīgākais gaidāms rīt.

Līdzīgās domās par savu sniegumu ir otrs somu braucējs Kimi Raikonens, kurš neesot spējis savākt vienu labu apli. Kimi arī norādījis, ka Fetela rezultāts vieš optimismu un būs ļoti interesanti pasekot, kas notiks nākamajos posmos. Tikmēr viņa komandas biedrs Sebastians Fetels uzskata, ka lai gan bija vietas, kur varēja izbraukt tīrāk, Hamiltons šodien nebija sasniedzams.

“F1LV

Dusmīgākajam braucējam pirmssezonas testos Fernando Alonso nelielu cerības stariņu šodien pavēra iekļūšana otrajā kārtā. “Šķiet, izspiedu no mašīnas maksimumu, tomēr 13. starta vieta nav nekas tāds, ko atzīmēt. Patīkami, ka ir izdevies tikpat kā izvairīties no lielām problēmām ar mašīnu, kā tas bija Barselonā.” Alonso īpaši nedomā par to, vai rīt izdosies tikt punktos, jo, kamēr komanda necīnas par uzvarām, rezultātam liela nozīme neesot.

Pēdējā vietā palika “Renault” braucējs Džolions Palmers. “Problēmas ar degvielas padevi izbojāja pirmo apli. Mans otrais mēģinājums bija pirmā pieredze ar ultramīkstajām riepām šai trasē, un, taisnību sakot, mašīna bija briesmīga. Vakardien līdz manas kļūdas izraisītajai avārijai viss gāja lieliski, tomēr šodien tā sagatavota šausmīgi. Vēlos pateikties komandai par ieguldīto darbu, tomēr esmu sekundi lēnāks kā vakardien. Bremzes ir sliktas, balanss ir briesmīgs, bet saķere tikpat kā vispār nav!