Pēc atlabšanas no smagajiem savainojumiem autoavārijā, Vasīlijs Grjazins šajā sezonā ir apņēmības pilns aizvadīt pilnu RX2 čempionāta sezonu.

Apguvis savu meistarību Latvijā un S2000 līmenī arī Eiropā, būdams otrajā vietā Rally Liepāja 2014. gadā, Grjazins spēra soli tālāk līdz FIA Eiropas Rallija čempionāta junioru klasei 2015. gadā aiz Peugeot 208 R2 stūres. Diemžēl, ceļu satiksmes negadījuma dēļ Latvijā tā gada vasarā, kad viņš sadūrās frontāli ar pretējā pusē braucošu transportlīdzekli, jaunais krievu braucējs nonāca intensīvajā terapijā ar divām lauztām kājām, smadzeņu satricinājumu un iekšējo orgānu bojājumiem.

Sekoja ceļš uz atveseļošanos un Grjazins veica savu izmēģinājuma atgriešanos sacensībās pagājušajā gadā, kad piedalījās atsevišķos rallijos Latvijā un ERC un, iespējams, tautieša Timura Timerzjanova panākumu iedvesmots, izmēģināja savu roku rallijkrosa RX2 klases priekštecī RX Lites sezonas noslēgumā Latvijā, finišējot devītajā vietā savā debijā.
Ar vēl lielāku apetīti, 23 gadus vecais Krievijas rallija čempiona Staņislava Grjazina dēls tagad ir veicis pilnīgu pāreju uz rallijkrosu un izbauda gaidāmo izaicinājumu.

“Esmu sajūsmā par pāriešanu uz rallijkrosu RX2 klasē šogad,” sajūsmināts stāsta Maskavā dzimušais braucējs. “Mērķis jaunajā sezonā ir piedalīties pēc iespējas vairāk sacensībās, lai iegūtu maksimāli daudz pieredzes šajā disciplīnā un visās trasēs. RX2 ir ideāli piemērots sevis pierādīšanai un ir stūrakmens progresam līdz Supercar līmenim FIA World RX čempionātā, un es nevaru sagaidīt, kad varēšu sākt!”

Grjazins tā pat kā aktuālais RX Lites čempions Sirils Reimonds, kā arī zviedru jaunais talants Viljams Nīlsons, amerikāņu braucējs Tanners Vitens, brālis un māsa Andreass un Džesika Bakmani un no rallija nākošais beļģis Žiloms De Riders, jau ir pieteicies startam RX2 čempionātā. Tālākie braucēju paziņojumi sekos tuvākajās dienās, jo jau drīz noslēdzas pieteikšanās 2017. gada sezonai.

2017. gada RX2 sezonā tiks aizvadīti septiņi posmi trijos kontinentos, kā atbalsta sērijas FIA pasaules rallijkrosa čempionātam, viesojoties Metē trasē Beļģijā, Lidenhilā Lielbritānijā, Hellā Norvēģijā, Hēljesā Zviedrijā, Truā Rivjērā Kanādā, Lohīkā Francijā un Keiptaunā Dienvidāfrikā.