Ar otro Sebastiana Fetela uzvaru pirmās trijās šīs sezonas sacīkstēs ir noslēgusies Bahreinas GP izcīņa. Luiss Hamiltons pēc 5 sekunžu soda par Daniela Rikardo bloķēšanu pirms boksu apmeklējuma, finišēja otrajā vietā, bet Valteri Botass, kurš startēja no pole un jau pirmajā sacīkstes nogrieznī cīnījās ar aizmugurējo riepu pastiprinātu dilšanu, finišēja trešajā vietā.

Startā Botass spēja nosargāt savu pole position, kamēr Hamiltons zaudēja vienu vietu Fetelam. Tikmēr neveiksmīgs starts Kimi Raikonenam, kurš zaudē ne tikai “Red Bull” pilotiem, bet arī Felipem Masam.

“F1LV

Fetels, kā pirmais no līderiem, dodas boksos 11. aplī, uzliekot vēl vienu supermīkstā sastāva riepu komplektu. Nākamajā aplī to dara arī Makss Verstapens, kurš ar svaigām riepām piedzīvo avāriju. Drīz pēc tam Lanss Strols piedzīvo sadursmi ar Karlosu Saincu, un trasē dodas drošības mašīna. “Mercedes” piloti savu boksu apmeklējumu veica jau drošības mašīnas laikā, kas Fetelam ļāva pakāpties uz līderpozīciju.

Drošības mašīna 17. aplī dodas malā, un sacīkstes atsākas. Botass mēģina tikt garām Fetelam, tomēr tas neizdodas.

Hamiltons saņem 5 sekunžu sodu par pārlieku lielu sabremzēšanos pirms došanās boksos drošības mašīnas laikā. 27. aplī Botass bez cīņās palaiž garām Hamiltonu, kurš ir ātrāks.

30. apļa izskaņā Botass dodas savā otrajā pitstopā, bet 3 apļus vēlāk to dara Fetels, kuram izdodas noturēties priekšā somu braucējam. 43. aplī savā pēdējā boksu apmeklējumā brauc arī Hamiltons, kurš pēc soda izciešanas saņem vēl vienu mīksto riepu komplektu, taču šoreiz jau kvalifikācijā izmantotu, un atkrīt līdz 3. pozīcijai.

Turpmākajos apļos Hamiltons uzrāda ļoti ātrus laikus, un Botass palaiž savu komandas biedru garām. Brits spēj samazināt Fetela pārsvaru līdz dažām sekundēm, tomēr ar to nepietiek, un Sebastians Fetels izcīna otro uzvaru sezonā.

Aiz Fetela finišē abi “Mercedes” braucēji Hamiltons un Botass, kamēr Raikonens paliek 4. vietā. Piektais Daniels Rikardo, bet “Williams” komandas dibinātāja Frenka Viljamsa 75 gadu dzimšanas dienā, Felipe Masa tiek pie sestās vietas.

Kopvērtējuma vadībā par septiņiem punktiem nu izvirzījies ir Fetels, kuram par 7 punktiem vairāk nekā Hamiltonam, bet komandu ieskaitē “Ferrari” par 3 punktiem ir priekšā pēdējo gadu čempionvienībai “Mercedes”.

Nākamais posms norisināsies pēc divām nedēļām, kad Soču trasē Krievijā redzēsim turpinājumu Fetela un Hamiltona duelim cīņā par čempiona titulu.

Bahreinas GP rezultāti

10 KOMENTĀRI

 1. Gratulācijas Sebam !!! 😀 😀 😀 Forša svētku dāvana 😀 Ir atkal iemesls iemalkot kādu konīti 😀 Das schmecks gut 😛
  Nedaudz vīlies esmu par Valteri varējumu. Niko laikos šādus skatus kaut kā redzēt nevarēja

 2. Domāju,ka Valmieras Gaujas centrālajā līkumā,līkā vītola zarā var notikt pašnāvība-nav joka lieta atkal ieraudzīt Sebu uz pjedestāla augstākā pakāpiena! 😀 😀 😀
  Arī par tuftu kļuvušais izteiciens par ātrāko auto kārtējo reizi norāda uz texta autora augsto spriešanas spēju!
  Jebkurā gadījumā apsveicu gan Sebu,Luisitu gan Valteru…….žēl Kimi…..varbūt kāds iemācīs čalim izcelt startu?
  Jāatzīst arī “vislabāka” F-1 pilota sniegums(ala Rihards)-čalis atkal cīnījās kā lauva(alimal) kaut gan pakāsa pat jauniņajam ex Manor pilotam un vēl pāris peletona draiveriem! 😀 Tasnības labad jāpiemetina,ka sezona vēl tikai sākuma stadijā un Fernando uzvaras vēl būs un tas,ka viņš patreiz,kopvērtējumā,atrodas priekšpēdējā vietā ar punktiem neparko neliecina!

  Forza Ferarri! He-he-he!

  • Fetels- nu ja ar šā gada skuderia var šitā izcelt startu un gonkā kontrolēti turēt savu tempu ka mershi netiek klāt… tad par lēnu jau nu nenosauksi.
   Kimi- laikam jau Alonso karma vēl palikusi sarkanos staļļos, kas gan cits vainīgs… ja tuvākos posmos Kimi ķibeles nebeigsies, tad var Kimim teikt attā un gaidīt citu draiveri(HAM?).
   Botas- sāk atgādināt kādu vecu buku, Masas radinieks(Nr.2) vai?
   Hamiltons- ja nevelk šī gada mersis, tad nevelk arī Hamis, nav vairs tā dzirkstelīte acīs ar vairs
   Alonso- ha, McLareni otro tatčku neizlaida uz startu, pat krievu gazelēs tie motori izturīgāki par Hondu! Pati bundža šogad gana laba makiem, līkumos ātrums fantastisks, bet taisnes beigās…

 3. Vettelam paldies par svētku dāvanu,tiešām uz vakaru vienu var izšaut 😉
  Ps. Cerams Tvaika Rihards nenodarbosies ar pašapmierināšanos un nemeklēs pa kaktiem klačas par Ferrarī noteikuma pārkāpumiem un Delfos mūsu vārdā nesmirdēs :DDDDD
  Rihardiņ,sveicieni no Vettela! ;))))

  • Viņš tēlo,ka ir baigi aizņemts un nav skatījies sacīksti-a ko tad viņam bija darīt ja visas viņa prognozes izgāzās kā veca sēta? Par bazaru viņš nekad nav atbildējis un gadījumos kad Fettels uzvar,bet Alonso ir apaļa nulle šams vnk noklusē it kā nekas nebūtu bijis! 😀 Nu gluži noklusēt viņam ticība un ieradums neļāva tāpēc šis klauns,pusnaktī (00:10) ,tomēr ielīda apollo sporta sadaļā un zem sveša nika iepļūtīja savu fufeli.:D 😀 😀

   • Viņš jau cerēja uz dubultuzvaru :DDD Beigās dabūja starp olām un tgd kaut kur Valmieras ārēs kauc kā izbadējies vilks!

 4. Lieliska gonka! Bija vērts iztērēt mobilo internetu šai gonkai! Lai arī bija nedaudz šaubas vai sarkanie varēs kaut ko izdarīt šodien. Bet prieks, ka varēja. Nevaru atkal piekrist, ka Hamim dzirkstelītes nav acīs utt, jo sezona tikko sākusies un Merši nebūt nav lēni. Tā ka cīņa turpinās. Vēl arī nedaudz žēl par Maxi.