Pēc salīdzinoši neveikmsīgā Pasaules rallijkrosa čempionāta atklāšanas posma Barselonā Jānis Baumanis ir devies uz Portugāli ar pamatotu cerību uz krietni labākiem un stabilākiem rezultātiem. Intervijā portālam F1.LV Jānis stāsta par gatavošanās procesu, situāciju komandā un plāniem uz sezonu.

Barselonā pēc pirmajām divām kvalifikācijas kārtām Jānis vēl atradās starp 12 ātrākajiem pilotiem, tomēr sadursme trešajā kvalifikācijā pirmajā līkumā liedza iespēju turpināt sacīkstes arī pusfināla kārtā. Šajā sezonā Pasaules čempionātā ir ļoti audzis konkurences līmenis, kas nepieļauj pat mazākās kļūdas, sadursmes vai tehnisku problēmu iespēju.

Vairāk vai mazāk tapa skaidrs, kas jādara ar mašīnas regulējumiem dažādos laika apstākļos.

Kā atzina Jānis Baumanis, kurš pirmajā posmā bija spiests samierināties vien ar 3 kopvērtējuma punktiem, tad neveiksme svētdien ir tikai motivējusi komandu cītīgākam darbam testos tur pat Barselonā jau nākamajā dienā pēc sacīkstēm. Turklāt šie testi tika plānoti jau pirms atklāšanas posma, tomēr laika trūkuma dēļ tos neizdevās aizvadīt.

“F1LV

“Pēc Barselonas posma palikām trasē uz testiem, kur izmēģinājām dažādus regulējumus. Pirmdienā izmēģinājām vairākus regulējumus, kas bija ļoti vērtīgi, lai vairāk izprastu jauno mašīnu. Vairāk vai mazāk tapa skaidrs, kas jādara ar mašīnas regulējumiem dažādos laika apstākļos, bet šo testu pieredze būs pielietojama cietās trasēs, kāda ir Barselona.”

Tikmēr Portugāles posms Montalegres trasē, kurš iepriekšējās sezonās bija sezonas atklāšanas sacīkste, ievērojami atšķirsies no Barselonas trases secifikas. Montalegres trasē dominē grants sekcija un tas prasa citus dzinēja, šasijas un, jo īpaši, amortizatora regulējumus.

Domāju, ka mums šogad sezonas otrā pusē būs reālas izredzes cīnīties par goda pjedestālu!

“Ar komandu cītīgi šīs nedēļas strādājam pie datu analīzes pirms Portugāles. Saldzinājām un vērtējām iepriekšējo gadu pieredzi un kopā ar inženieriem daudz domājām par tehniskām niansēm, kas būs jāņem vērā uz Portugāles posmu.”

“STARD” komanda ir labi nokomplektēta ar pieredzējušies speciālistiem, taču šogad rallijkrosa čempionātā būs jācīnās ar vēl vairāk ražotāju atbalstītām komandām, kurām attīstībai pieejami rūpnīcu resursi. Tomēr Jānis ir pārliecināts, ka otrajā sezonas daļā “STARD” progresēs un mērķis ir cīnīties par goda pjedestāliem.

“Domāju, ka mums šogad sezonas otrā pusē būs reālas izredzes cīnīties par goda pjedestālu! Diemžēl pirms sezonas nesanāca aizvadīt pilnvērtīgus testus, kā to darīja rūpnīcas komandas, bet sezona ir tikai sākusies un priekšā vēl ir 11 posmi, starp kuriem mums arī ir ieplānoti vairāki testi, kas noteikti palīdzēs uzlabot sniegumu sacensībās.”

Lielākās austriešu komandas priekšrocības, kuras Jānis Baumanis uzskata par pietiekamu pamatu progresam sezonas gaitā, noteikti ir pieredze un profesionalitāte.

Taču nenoliegšu, ka ir vajadzīga veiksme, šajā sporta veidā bez veiksmes nekur augstu nevar tikt.

“Pie stiprājām komandas pusēm noteikti var minēt inženierus un mehāniķus, kuri ir profesionāļi savā jomā. Ar viņiem ir prieks strādāt. Inženieriem ir milzīga pieredze autosportā un no viņiem var ļoti daudz iemācīties gan par mašīnu, gan dažādām citām tehniskām lietām. Saņemot pirmo analīzes failu, man žoklis atkārās – pavadīju visu dienu lasot, analizējot un attiecīgi uzdodot jautājumus, uz kuriem atbildes bija vēl profesionālākas un precīzi aprakstītas. Turklāt komandas gars arī ir ļoti spēcīgs un motivēts uz augstiem rezultātiem. Taču nenoliegšu, ka ir vajadzīga veiksme, šajā sporta veidā bez veiksmes nekur augstu nevar tikt.”

Attiecībā uz izvirzīto plānu un mērķi sacīkstēm Portugālē Jānis ir izvairīgs un norāda, ka šobrīd galvenais ir stabils progress, kas ļaus regulāri cerēt uz vietu pusfinālā un finālā sezonas turpinājumā.

“Šobrīd uzdevums ir sasniegt arvien augstākus rezultātus un būt stabilākam. Neviena no komandām neguļ, tā kā būs grūti cīnīties par vietu finālā, bet tas ir mans mērķis.”

Pasaules rallijkrosa čempionāta otrais posms notiks Portugālē Montalegres trasē, kur pērn uzvaru izcīnīja Peters Solbergs. Kā ierasts, sestdien risināsies pirmās divas kvalifikācijas kārtas, svētdienas rīta pusē notiks trešā un ceturtā kvalifikācija, bet 16:00 pēc Latvijas laika Best4SportTV kanālā sāksies 2h tiešraide, kurā būs atskats uz kvalifikācijas kārtām, gan arī pusfinālā un fināla braucienu tiešraides.