Šonedēļ “Circuit of the Americas” trasē tiek aizvadīts jau trešais MotoGP čempionāta posms – ASV GP izcīņa.

Pirmajās divās šīs sezonas sacīkstes labākais ir izrādījies “Movistar Yamaha” braucējs Maveriks Vinjaless, kuram nu jau 14 punktu pārsvars arī čempionāta kopvērtējumā.

Iepriekšējās sezonās Ostinā esošajā trasē dominējis ir Marks Markess, kuram uzvaras ir visos četros šeit aizvadītajos posmos, kamēr Vinjalesam augstākā vieta šeit ir ceturtā, kuru pērn viņš guva “Suzuki” sastāvā. Interesanti arī, ka posmos ASV trasēs no aktīvajiem braucējiem uzvaras guvuši ir tikai Markess, Valentīno Rosi, Horhe Lorenco un Dani Pedrosa.

COTA, grafiks: Movistar Yamaha
COTA, grafiks: Movistar Yamaha
“F1LV

Vinjaless pirms sacensībām atzīst, ka Ostinas trase viņam patīkot, un te vienmēr ir bijuši labi rezultāti: “Esmu priecīgs, ka varu startēt Ostinā, jo šeit es izcīnīju savu pirmo Moto2 uzvaru, un vienmēr šeit esmu bijis stiprs. Arī pērn šeit izdevās viens no sezonas labākajiem sniegumiem, tāpēc es domāju, ka šī trase ir laba manam braukšanas stilam. Nevaru sagaidīt, kad redzēšu kā mans M1 strādās šeit un kā es jutīšos uz “Yamaha” motocikla”. Esmu pārliecināts, un zinu, ka varu aizvadīt vēl vienu labu nedēļas nogali.”

Arī Markess stāsta, ka šī trase viņam patīkot, taču būtu gribējies atrasties labākās pozīcijās čempionāta kopvērtējumā pirms šī posma: “Pēc Argentīnas sacīkstes, esmu priecīgs, ka varu doties uz trasi ko mīlu tik ļoti kā Ostinu, lai arī būtu gribējies ierasties šeit esot krietni labākā pozīcijā. Katrā ziņā, šī ir jauna sacīkšu nedēļas nogale un es braukšu uz visiem 100% lai mēģinātu tikt pie pirmā pjedestāla šajā sezonā.”

Sestdienā Ostinā tiks aizvadīta kvalifikācija visās trijās klasēs, bet svētdien gaidāmas pašas sacīkstes. Galvenās klases sacīkstei starts tiks dots plkst. 22.00 pēc Latvijas laika.