MotoGP īpašnieku “Dorna” vadītājs Karmelo Ezpeleta apstiprinājis, ka jau 2019. gadā plānots ieviest jaunu čempionātu, kur startētu ar elektrību darbināmi motocikli.

Līdz šim alternatīvās enerģijas izmantošana motosportā vēl nav guvusi lielu atpazīstamību, tomēr elektromotociklu klase Menas salas TT sacensībās eksistē jau kopš 2010. gada.

Tiek plānots, ka sacensības risināsies vienā nedēļas nogalē ar MotoGP posmiem un 2019. gada sezonā tiks aizvadīti pieci posmi, kuros uz starta stāsies 18 dalībnieki, veicot aptuveni 10 apļus.

“F1LV

Motocikli spētu attīstīt līdz 200 km/h un atšķirībā no Formula E, kur baterijas starp braucieniem tiek uzlādētas ar ģeneratoru palīdzību, Ezpeleta ir pārliecināts, ka motocikliem varētu tikt izmantoti saules bateriju paneļi, šādā veidā padarot sacensības dabai draudzīgākas.

“Dorna” vadītājs arī atklājis, ka pirmajā sezonā čempionātā varētu startēt četri dažādi ražotāji, tomēr motocikli būtu tikpat kā identiski. Priekšroka potenciālajam dalībnieku sarakstam tiktu dota šobrīd MotoGP, Moto2 un Moto3 klasē startējošajām komandām.