Šajā nedēļas nogalē Heresas trasē Spānijas dienvidos risināsies ceturtais šī gada MotoGP čempionāta posms un ar to tiks atklāta Eiropas sezona.

“Turklāt savas ambīcijas pirmajam pjedestālam MotoGP nepacietīgi piesaka Zarko…”

Čempionāta sākotnējā līdera Maverika Vinjalesa kritiens ASV ir radījis intrigu kopvērtējumā, kura līderis tagad kļuvis Valentīno Rosi un cīņā par titulu droši atgriezies arī Marks Markess. Līdz ar to sāk iezīmēties galvenais šīs sezonas MotoGP jautājums – vai Rosi tiešām izdosies ar stabilitāti un pieredzi pārspēt abus jaunos spāņus – Markesu un Vinjalesu?

Motošosejas eksperts un Viasat Sport Baltic MotoGP komentētājs Tāls Meļķis ir saskaitījis vairākas misijas, kas Valentīno Rosi jāizpilda Haresas posmā, lai cerīgi raudzītos uz galveno uzdevumu – sezonas turpinājumā palikt ciņā par čempiona titulu.

“Sezonas pirmie trīs aizjūras posmi aizvadīti un pasaules čempionāts atgriežas Eiropā. Pirmais Spānijas posms notiks braucējiem labi zināmajā un līdzjutēju iecienītajā Heresā, kas sacīkšu nedēļas nogalē pārvēršas par īstu motošosejas Meku. Kā čempionāta līderis saulainajā Andalūzijā ierodas Valentino Rossi, pilns apņēmības veikt vairākas misijas – nostiprināt līderpozīciju uzvarot, kas atnestu itālim 10(!) uzvaru šajā trasē, ļautu Yamaha komandai svinēt 200(!) uzvaru premjerklasē. Savas pieļautās kļūdas sezonas sākuma sacīkstēs ir motivēti labot Markess un Vinjaless. Turklāt savas ambīcijas pirmajam pjedestālam MotoGP nepacietīgi piesaka Zarko… Moto2 klasē visa uzmanība Franko Morbidelli sniegumam, kura trīs uzvaru sērija nodrošina 100% rezultātu kopvērtējumā. Savukārt Moto3 turpināsies jauno spāņu un itāļu talantu dueļi, kurai negaidīti pieslēdzies Džons Makfī.”