Šajā nedēļas nogalē Hokenhaimas trasē Vācijā tiek aizvadītas pasaules rallijkrosa čempionāta trešā posma cīņas. Tā kā paralēli šīm sacensībām šeit norisināsies arī Vācijas salonautomobiļu čempionāta (DTM) pirmais posms, notikumu kārtība atšķiras no citiem posmiem un rallijkrosisti pirmos divus kvalifikācijas braucienus aizvadīja jau piektdien, informē sportista preses dienests.

Pēc priekšpusdienā aizvadītajiem brīvajiem treniņbraucieniem, kuros Jānis Baumanis uzrādīja piecpadsmito labāko rezultātu, sekoja pirmais kvalifikācijas brauciens. Latvietim nepaveicās ar starta vietu izlozi, jo saskaņā ar to Team STARD pilotam “iekrita” pirmais brauciens un tas nozīmēja, ka būs jābrauc pa tikko sakoptu trasi un saķere līdz ar ko sliktāka nekā sekojošajos braucienos. Izlozes iznākuma trūkumi atspoguļojās pirmās kvalifikācijas sesijas rezultātos, saskaņā ar kuriem Jānis bija septiņpadsmitais ātrākais no 22 startējušajiem autosportistiem. Sacensību iznākumu ietekmēja arī posma organizatoru lēmums apmēram 10 minūtes pirms kvalifikācijas brauciena starta izmainīt džokera apļa konfigurāciju.

Tikām ielozēti pirmajā braucienā. Pēc brīvajiem treniņbraucieniem trase tika sakopta plus vēl 10 minūtes pirms Jāņa brauciena izmainīta džokera apļa konfigurācija, kas ir absurds pasaules čempionātā. Tas gan būtu mazākais, jo trase bija tik tikko sakopta, sabērta atpakaļ nofrēzētā virskārtiņa un tā bija ļoti slidena, tāpēc ne uz ko labāku pirmajā kvalifikācijā cerēt nevarējām. Viegli šajā nedēļas nogalē nebūs, bet cīnāmies,” pēc pirmā brauciena sacīja Jāņa tēvs un treneris Andris Baumanis.

“F1LV

Otrajā kvalifikācijas braucienā Jānis startēja otrajā grupā un šis apstāklis, kā prognozēts, nospēlēja par labu latvietim. Ātrums bija krietni vien lielāks un rezultāts – jūtami labāks. Ar uzrādītu desmito labāko rezultātu Team STARD pilots pirmās sacensību dienas izskaņā kopvērtējuma tabulā pakāpās uz 12.pozīciju.

Pēc otrā kvalifikācijas brauciena esam atguvuši ticību sev, trasei, inžnieriem un mašīnai. Starts Jānim neizdevās perfekts, bet vispār jāsaka, ka Kenam Blokam un Martinam Kačžmarskim tie ir vienkārši fantastiski. Mūsējais gan nebija tas sliktākais, bet nu, Jānis iesprūda aiz Kačžmarska, pretējā gadījumā būtu uzvarējis savā braucienā un pieļauju, ka kopējā ieskaitē būtu starp trim ātrākajiem braucējiem. Bet viss ir labi. Esam uz strīpas!” pirmās sacensību dienas izskaņā pozitīvi noskaņots ir Andris Baumanis.

Viss notiek. Esmu ļoti priecīgs par otro braucienu, kurā spēju uzrādīt vienu no ātrākajiem apļa laikiem. Kopējais rezultāts nav tik labs, jo otrajā kvalifikācijā gandrīz trīs pilnus apļus biju “iesprūdis” aiz Kačžmarska. Bet rīt jauna diena un jādod tikai virsū!” komentē Jānis Baumanis.

Pasaules rallijkrosa čempionāta trešais posms turpināsies sestdien ar atlikušajiem diviem kvalifikācjias braiceniem, kas tiks aizvadīti 18:30 un 19:30 pēc Latvijas laika, un noslēgsies ar pusfināla un fināla braucieniem svētdien.

Jāni 2017. gadā atbalsta:

LOCO Energy drink, STARD, Latvijas Pasta Banka, Lesjfors, Pata, Vanagi SKO, Stiga RM.

Jāņa Baumaņa gaitām sacīkšu trasēs var sekot līdzi arī sociālo tīklu kontos https://twitter.com/JanisBaumanisRX un https://www.facebook.com/janisbaumanisrx, kā arī interneta vietnē www.janisbaumanis.com.