Foto: Movistar Yamaha
Foto: Movistar Yamaha

Ar Francijas Grand Prix posmu slavenajā Lemānas trasē (saīsinātajā Grand Prix versijā, ne Lemānas 24H) turpināsies MotoGP 2017. gada sezona.

Sezona iesākusies ļoti interesanti. Pirmajos divos posmos triumfēja Maveriks Vinjaless, bet viņa konkurenti pieļāva kļūdas, kamēr nākamajos notika pretējais, un uzvaras guva “Repsol Honda” braucēji Marks Markess un Danijs Pedrosa.

“F1LV

Pēc četriem aizvadītiem posmiem sezonas kopvērtējuma līderis ir Valentīno Rosi, kuram ar divu punktu deficītu seko Vinjaless, bet vēl tik pat punktus aizmugurē ir Markess.

Lemānas trase, grafiks: Movistar Yamaha
Lemānas trase, grafiks: Movistar Yamaha

Pērn uzvaru Lemānā guva Horhe Lorenco, kurš tad vēl pārstāvēja “Movistar Yamaha” komandu, bet aiz viņa palika Rosi un Vinjaless. Lorenco arī ir uzvarām bagātākais MotoGP braucējs Lemānas trasē.

MotoGP komentētājs Viasat Sport Baltic kanālā, Aldis Putniņš, pirms sacensībām sniedz ieskatu gaidāmajos notikumos: “Neskatoties uz to, ka mums ir Valentīno Rosi, Marks Makess, Horhe Lorenco un Maveriks Vinjaless, šajā nedēļas nogalē Francijas GP sakarā mēs visvairāk locīsim divus citus uzvārdus. Vispirms jau mājnieks Johans Zarko, kurš ir satricinājis MotoGP pasauli ar sen neredzētu (vismaz kopš Markesa debijas) pārliecību, jaudu, ātrumu un nekaunību. Savā māju posmā Lemānā Zarko arī iepriekš ir bijis lielisks, tāpēc nebūtu pārspīlēts, ja beidzot skaļi runāsim par viņa izredzēm kāpt uz pjedestāla. Otrs vārds, kas būs visu motošosejas līdzjutēju prātos, ir Nikijs Heideins. Amerikānis ir cietis nopietnā satiksmes negadījumā Itālijā un šobrīd atrodas ļoti smagā stāvoklī. Bijušajam MotoGP čempionam joprojām ir daudz draugu un cienītāju arī starp esošajiem braucējiem un visi viņi būs vienoti atbalstā Heidenam. #GoNicky

Kā jau Eiropas posmos ierasts, MotoGP sacīkste sāksies svētdien, plkst. 15.00 pēc Latvijas laika. Pirms tam mazāko klašu sacīkstes.