Sebastians Buemi izcīnījis uzvaru Parīzes ePrix izcīņā, ievērojami uzlabojot izredzes uz titulu, kamēr viņa galvenais konkurents di Grasi nespēja gūt punktus. Pirmo pjedestālu Formula E čempionātā izcīnīja Lopess, bet jau otro posmu pēc kārtas trijniekā tika vecmeistars Haidfelds.

Kvalifikācijā grupas braucienos ātrākais bija pirmajā grupā startējušais Sebastians Buemi, pateicoties lieliskam pēdējam sektoram. “Renault e.Dams” braucējam izdevās uzrādīt labāko rezultātu arī Super Pole izcīņā, aiz sevis atstājot Verņē, Lopesu un Tērviju, kamēr pārsteidzoši pieciniekā iekļuva šīs sezonas debitants Estebans Gutjeress. Tikai desmitā starta vieta Buemi komandas biedram Prostam, kamēr “ABT Schaeffler” komandai fiasko – di Grasi un Abts ierindojās 14. un 16. pozīcijā.

Verņē veica labu startu, tomēr līderi apsteigt neizdevās. Lopess saglabāja trešo pozīciju, bet Haidfelds pakāpās uz ceturto. Gutjeress nespēja turēt ritmu un drīz vien zaudēja arī Rozenkvistam.

Par pavērsiena punktu kļuva di Grasi centieni apdzīt Fēliksu da Kostu. Abi sportisti sadūrās – di Grasi tika līdz boksiem, bet “Andretti” braucējam sacīkstes bija galā. Virtuālās drošības mašīnas laikā visi braucēji devās boksos vairākus apļus ātrāk, kā pirms starta paredzēts. Trasē palika vienīgi Konvejs, kamēr Tērvijs tajos atradās braucienam atsākoties.

Di Grasi atguva zaudēto laiku ar pitstopu, kas bija 10 sekundes ātrāks par minimālo noteikto boksu apmeklējuma laiku, kas lika doties boksies vēlreiz. Kad Konvejs bija ticis pie jaunas mašīnas, konkurenti jau bija iztērējuši aptuveni 20 procentus otrās mašīnas enerģijas, tiesa gan, Konvejam tas daudz nedeva, jo britu sportists nonāca 17. pozīcijā.

Gutjeress zaudēja pozīcijas arī Frinsam, Prostam un Abtam. Vēl sliktāk gāja viņa komandas biedram Žanam Ērikam Verņē, kurš 15 apļus pirms finiša nonāca sienā un lika trasē doties drošības mašīnai. Frinss un Gutjeress saņēma 5 sekunžu sodu par ātruma pārkāpumu dzelteno karogu fāzē. Tie izrādījās īpaši smagi sekojošo notikumu dēļ.

Trīs apļus pirms finiša cīņā par ātrāko apli di Grasi centās atgūt potenciālo 1 punktu no Sema Bērda, tomēr pārcentās, ieskrēja barjerās un lika sacīkstēm noslēgties aiz drošības mašīnas. Abta mašīna gan, neraugoties uz braukšanu lēnā tempā, pārtrauca darboties vien dažus līkumus pirms finiša līnijas.

Uzvara ļāvusi Buemi ievērojami palielināt pārsvaru cempionāta kopvērtējumā. Šveices pārstāvim nu ir 132 punkti, kamēr di Grasi pēc fiasko Parīzē ieņem otro vietu ar 89 punktiem. Nākamais F1 posms risināsies Berlīnē, kur 10. un 11. jūnijā tiks aizvadītas divas sacīkstes.