Bijušais FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) zvaigzne Miko Hirvonens nākošnedēļ aizvadīs testus ar “JRM” rallijkrosa komandas būvētu “Mini” Supercar klases automašīnu jaunajā Silverstonas rallijkrosa trasē.

Hirvonens jauno mašīnu iemēģinās Silverstonas rallijkrosa trases atklāšanā, nākamajā otrdienā. Britu komanda “JRM” turpina savas mašīnas attīstību pirms plānotās atgriešanās pasaules rallijkrosā 2018. gadā.

“F1LV

Somu braucēja WRC karjera ilga 12 gadus, kuros viņš aizvadīja 163 posmus, sasniedza 69 goda pjedestālus un 15 uzvaras. Viņš divreiz nonāca līdz pēdējā posma WRC čempiona titula cīņai ar Sebastianu Lēbu.

Hirvonenam šī nebūs debija rallijkrosā, jo soms 2013. gadā piedalījās savā māju posmā Eiropas rallijkrosa čempionātā Kouvolā, kur atzina, ka labprāt izmantotu iespēju izmēģināt rallijkrosa Supercar klases automašīnu.

“JRM” 2015. gadā debitēja World RX ar savu “Mini”, bet britu braucējs Gajs Vilkss finišēja sestais Lielbritānijas posmā Lidenhilā, “Mini” automašīnas otrajās sacensībās.

Liams Dorans parakstīja līgumu par pilnu sezonu komandā pērnajā sezonā, kurš uzvarēja pusfināla braucienu Hokenheimā, taču komandas ceļi ar Doranu šķīrās sezonas vidū.

“Jaunā Silverstonas RX trase ir lieliskas ziņas priekš mums “JRM” komandā, jo tā ir tiešām netālu no Midlendā bāzētā centra un autobūves izstrādes centra,” atzīst “JR Motorsport” izpilddirektors Džeisons Kings.

“Mēs esam patiešām sajūsmināti būt par vienu no pirmajām komandām, kas izmēģina jauno trasi un papildināt aizvadīto testu laiku mūsu “Mini” attīstībai, ar Miko pie stūres, lai piedāvātu eksperta atziņas pirms 2018. gada sezonas.”

Kopš aiziešanas no WRC 2014. gada beigās, Hirvonens ir divreiz piedalījies Dakāras rallijreidā, kur startēja “Mini” automašīnā, “X-Raid” komandas sastāvā. 2016. gadā viņš finišēja ceturtais, bet šī gada sākumā palika 13. vietā.

Šonedēļ Lidenhilā tiks aizvadīts pēdējais World RX posms, pirms Silverstonas trases atklāšanas nākamo otrdien, kur sākot ar 2018. gadu tiks aizvadīts Lielbritānijas posms, un, kas būs daļa no jaunā “Speedmachine” festivāla.