1967. gadā Lidenhilas trasē norisinājās pirmās rallijkrosa sacensības, aizsākot jaunu autosporta novirzienu. Šajā nedēļas nogalē, 50 gadus pēc vēsturiskā mirkļa, rallijkrosa šūpulī pēdējo reizi norisināsies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms – jau nākamgad Lielbritānijas sacensības sarīkos jaunuzbūvētā trasē leģendārās Silverstounas kompleksā.

Grafiks: FIA

Pēc trīs secīgu uzvaru izcīnīšanas sezonas sākumā, Matiasa Ekstrema dominanci Beļģijā apturēja “Volkswagen” braucējs Johans Kristofersons. Abus čempionāta līderus šķir tikai 3 punkti, tomēr viņi nebūt nav vienīgie pretendenti uz uzvaru Lidenhilā. Šogad arī Kristofersona komandas biedram Solbergam un “Peugeot” zvaigznei Timijam Hansenam ir izdevies aizkļūt līdz visiem fināliem un motivācija beidzot uzvarēt arī fināla braucienu noteikti netrūkst.

Triju gadu laikā Lidenhilā pie uzvarām tikuši trīs dažādi braucēji – 2014. gadā tas izdevās tā gada Reiņa Nitiša komandas biedram Andreasam Bakerūdam, bet nākamajos gados pie panākumiem tika tā gada čempioni Peters Solbergs un Matiass Ekstroms.

“F1LV

Latviju šoreiz pārstāvēs 3 sportisti – RX2 klasē uz starta stāsies Vasīlijs Grjazins, bet prestižākajā World RX klasē, kā ierasts, savus atbalstītājus centīsies iepriecināt Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

“Protams, Kentas apgabala trase visiem asociējas ar vēsturisko nozīmi, un esmu laimīgs, ka šo trasi varēju izbaudīt gan braucot Super1600 ieskaitē, gan pasaules čempionātā. Jau pašā Lidenhilas nosaukumā ietverta atsauce uz stāvo kalnu, kura virsotnē ir plašs 180 grādu līkums, kur dažkārt paveras interesantas apdzīšanas iespējas. Taču vēl zīmīgāka vieta ir kalna nogāzē, kur ātrai asfalta taisnei seko labais līkums ar seguma maiņu. Jābūt drosmīgam un jābrauc uz tās smalkās robežas, kas pašam liek mazliet sabīties un priecāties vienlaikus. Taču tiklīdz piesardzība ņem virsroku, šajā līkumā zūd vērtīgas sekunžu desmitdaļas,” Lielbritānijas trasi raksturo Reinis Nitišs. “Čempionāts attīstās un nākamgad jau Lielbritānijā startēsim pilnīgi jaunā trasē, taču vēlētos vēl šogad izdarīt kādu skaistu ierakstu Lidenhilas trases vēstures grāmatā!”

WORLD RX OF GREAT BRITAIN NORISES GRAFIKS

SESTDIENA, 27. MAIJS
12:00 Treniņbraucieni
14:30 Pasaules RX Supercar 1. kvalifikācija
16:50 Pasaules RX Supercar 2. kvalifikācija

SVĒTDIENA, 28. MAIJS
12:30 Treniņbraucieni
13:00 Pasaules RX Supercar 3. kvalifikācija
14:00 Pasaules RX Supercar 4. kvalifikācija
17:00 Finālbraucieni