Foto: McLaren

Britu autosportists Džensons Batons, kuru vēl Monako GP laikā varējām redzēt “McLaren Honda” rindās, aizvietojot Fernando Alonso, augustā debitēs Japānas salonautomobiļu čempionātā Super GT, “Mugen” komandas sastāvā debitējot Suzukas 1000 kjilometru braucienā.

Par Batona pievienošanos šim čempionātam tika runāts jau sen, ko pats 2009. gada čempions nekad nenoliedza. Pagājušā gada decembrī veiktie testi ar “Honda NSX Concept-GT”  vēl vairāk radījuši apetīti startēt. GT500 mašīnu Batons dalīs ar bijušā F1 braucēja Kazuki Nakadžimas brāli Daisuki, kā arī vēl vienu vietējo braucēju Hideki Mutohu.

Hideki, Džensons un Daisuke ir ļoti interesants un dinamisks braucēju virknējums, tādēļ esam pārliecināti, ka “Mugen” komandai pēdējā Suzukas 1000 km braucienā izdosies parādīt savu labāko sniegumu,” optimistiski norāda “Mugen” komandas vadītājs Nagataka Tezuka.

“F1LV

Tikmēr Batons, kurš atzīst, ka centīsies jau savā debijas braucienā cīnīties par uzvaru, jau nākamnedēļ aizvadīs testus ar savu sacīkšu mašīnu. Bijušajam F1 braucējam Japānā izveidojusies liela fanu bāze, pateicoties ilgstošai sadarbībai ar “Honda”, turklāt viņa bijusī sieva arī nāk no Japānas.

“Mugen” komandu gaida grūts uzdevums, jo “Honda” nav uzvarējusi Super GT sacīkstes kopš 2015. gada septembra, pēdējā laikā ļaujot uzvaras laurus plūkt “Nissan” un “Lexus”.