Latvijas autosportists Jānis Baumanis aizvadījis lielisku nedēļas nogalē Zviedrijas Hēljesas trasē notiekošajā FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 7. posmā, aizcīnoties līdz pat sacensību finālam. Reinis Nitišs tikmēr palika 18. vietā, paliekot bez ieskaites punktiem.

Pirmajā dienā Hēljesas trasē mūsējiem tika aizvadīta ar ne pārāk labiem rezultātiem. Pirmajā kvalifikācijā Baumanis uzrādīja 12. laiku, kamēr 14. vietā palika Nitišs. Otrajā kvalifikācijas kārtā Nitišs finišēja 13. pozīcijā, bet “STARD” komandas braucējs Baumanis bija 16. vietā.

Svētdienas rīts Latvijas sportistiem iesākās labāk, Jānim Baumanim uzrādot piekto labāko laiku, bet Reinim Nitišam paliekot vēl vienā 14. vietā. Pirms pēdējās kvalifikācijas abi Latvijas sportisti pretendēja uz vietu pusfinālos, taču Nitiša cerībām uz vietu Top12 svītru pārvilka salūzusi balstiekārta Q4. Baumanis arī ceturtajā kvalifikācijā uzrādīja labu laiku, paliekot 7. vietā un kvalificējoties pusfināliem.

“F1LV

Reinis Nitišs sacensību nedēļas kopvērtējumu noslēdza 18. vietā, negūstot ieskaites punktus gan sev, gan “EKS” komandai.

Pirmajā pusfinālā startēja kopvērtējuma līderis Kristofersons, Lēbs, Timijs Hansens, Bloks, Baumaņa komandas biedrs Timurs Timerzjanovs, kā arī Niklass Gronholms. Brauciens noslēdzās ar pārliecinošu mājnieka Kristofersona uzvaru, bet Lēbs un Hansens izcīnīja atlikušās vietas finālā.

Otrajā pusfinālā bez Baumaņa startēja Solbergs, Bakerūds, Kevins Ēriksons, Sebastians Ēriksons un Šeiders. Startā uz vietas palika Solberga “Volkswagen” automašīna, bet pēc laba starta Baumanis iekārtojās 3. vietā. Bakerūds ātri vien atrāvās no visiem pārējiem, bet Baumanis visu sacīksti veica stabilā 3. vietā aiz Kevina Ēriksona, tādā secībā arī finišējot, un izcīnot pirmo finālu sezonā.

Finālā Baumanim padevās labs starts, tomēr pirmajā līkumā viņš iebrauca pēdējais. Pirmie divi apļi tika veikti cieši aiz Kevina Ēriksona muguras, bet 3. aplī Jānis devās džokerī, kur zaudēja daudz laika. Nākamajā aplī arī Ēriksons izmantoja džokerapli, un atgriezās pārliecinoši priekšā Baumanim. Sestajā vietā finālbraucienu Baumanis arī noslēdza. Dominējošu braucienu aizvadīja Kristofersons, aiz kura finišēja Bakerūds un abi “Peugeot-Hansen” braucēji Timijs Hansens un Sebastians Lēbs.

World RX of Sweden – fināls

Vieta Braucējs Laiks Punkti
1. Johan KRISTOFFERSSON 04:14.579 8
2. Andreas BAKKERUD 04:16.942 5
3. Sébastien LOEB 04:17.480 4
4. Timmy HANSEN 04:20.773 3
5. Kevin ERIKSSON 04:21.384 2
6. Janis BAUMANIS 04:27.229 1

 

Ļoti veiksmīga nedēļas nogale izvērtās ne tikai Jānim Baumani, bet arī Jāņa brālim Artim, kurš izcīnīja uzvaru Super1600 klases finālbraucienā. Baumanis ar uzvaru arī ir izvirzījies čempionāta kopvērtējuma vadībā. Tikmēr Arnis Odiņš S1600 klases sacensības noslēdza 15. vietā, bet Juris Spīķis finišēja 19. pozīcijā.