Britu sacīkšu braucēju klubs, kura pārziņā ir Silverstounas trase, lauzis līgumu par tās atrašanos čempionāta kalendārā pēc 2019. gada. Tas darīts ar mērķi vienoties par izdevīgāku līgumu, lai mazinātu zaudējumus, kurus trasei nācies ciest pēdējo gadu laikā.

Sākotnējā vienošanās paredzēja 11.5 miljonu Sterliņu mārciņu maksu no organizatoriem 2010. gadā ar 5% pieaugumu ik gadu līdz 2026. gadam, kad summa sastādītu 25 miljonus GBP. Šogad izmaksas mērāmas 16.2 miljonu GBP apmērā.

Šāds lēmums tika pieņemts tādēļ, ka zem esošajiem nosacījumiem mums ir neizdevīgi rīkot Lielbritānijas GP izcīņu Silverstounas trasē. 2015. gadā kopējie zaudējumi bija 2.8 miljoni GBP, kamēr pērn šī summa sasniedza 4.8 miljonus un prognozējam, ka šogad situācija būs līdzīga,” komentē britu sacīkšu braucēju kluba (BRDC) vadītājs Džons Grants.

Grants arī norādījis, ka ir sasniegts mirklis, kad ar tīru entuziasmu vairs tālāka virzība nav iespējama un neesot nekāda vēlme pamest tradīcijām bagāto trasi, kamēr ticība “Liberty Media” vīzijai ļauj cerēt uz labvēlīgākiem nosacījumiem jaunam līgumam, kā arī fakts, ka septiņas komandas ir bāzētas Lielbritānijā un katru gadu sacīkstes klātienē apmeklē līdz pat 350 000 skatītājiem, ļauj cerēt uz pozitīvu risinājumu.

2 KOMENTĀRI

    • mistera Kerija (kas Čeiss, ne Džims) anštaltes pressrelīze-atbilde vedina domāt, ka patiesi kaut kas tiek perināts, lai British GP turpinātos arī kad BRDC pašreizējais līgums patiesi tiek lauzts.

      Arī BCE esot ko līdzīgu apgalvojis kkādā nesenā intervijā.