“Sauber” komanda arī turpmāk izmantos “Ferrari” dzinējus, pagarinot savstarpējo sadarbības līgumu, kas tika uzsākts pirms 20 gadiem, par vairākām sezonām.

Vakardien ziņojām, ka “Sauber” sākotnēji plānotā sadarbība ar “Honda” tomēr netiks īstenota, pēc tam kad nesakrita abu uzņēmumu vīzijas par attīstības procesu. Jaunais līgums paredz, ka Šveicē bāzētā komanda saņems tekošās sezonas dzinējus, nevis iepriekšējā gada modeli, kā tas notika līdz šim.

Esmu ļoti priecīgs paziņot, ka turpināsim darbu ar “Ferrari” kā dzinēju piegādātāju. Vienošanās panākta uz vairākām sezonām. Kopīgi paveiktais kalpos kā lieliska bāze turpmākai attīstībai, cik vien gludi un pakāpensiki tas ir iespējams, jau domājot par 2018. gada modeli. Ar entuziasmu un mērķtiecību, kas valda komandā, esmu pārliecināts, ka spēsim atgriezt komandu tādā līmenī, kādā tā bija pirms vairākiem gadiem,” stāsta komandas vadītājs Frederiks Vasūrs.

“F1LV

“Sauber” F1 ienāca 1993. gadā ar “Ilmor” dzinējiem, ko gadu vēlāk nomainīja pret “Mercedes”, bet tad divu sezonu laikā ar “Ford” tika sasniegts pirmais goda pjedestāls. No 1997. līdz 2005. gadam “Sauber” izmantoja zem “Petronas” nosaukuma marķētus “Ferrari” dzinējus, savu labāko sezonu aizvadot 2001. gadā, kad ar Kimi Raikonenu un Niku Haidfeldu konstruktoru kausā tika sasniegta 4. vieta. 2006. gadā komandu pārņēma “Sauber”. Četru gadu laikā tika sasniegta 1 uzvara (Roberts Kubica 2008. gada Kanādas GP), bet pēc vācu koncerna aiziešanas, Pītera Zaubera radītā komanda atgriezās pie “Ferrari”, kuru jaudas agregātus izmanto arī šogad.