Pēc vasaras pārtraukuma jūlijā FIA pasaules rallijkrosa čempionāts atgriežas ar sezonas 8. posmu Kanādas Truārivjēras trasē.

Kanādas RX posms pasaules čempionāta kalendārā ir jau no pirmās sezonas 2014. gadā. Togad savu labāko rezultātu Kanādā arī sasniedza Latvijas sportists Reinis Nitišs, kurš palika soli aiz pjedestāla. Tikmēr pērn Nitišam Kanādas posms bija katastrofāli neveiksmīgs, jo “SEAT Ibiza” mašīnai trūka jaudas Truārivjēras garajā taisnē.

Jānis Baumanis savu vienīgo Kanādas RX posmu aizvadīja pērn, kad dēļ neveiksmīgiem kvalifikācijas braucieniem neizdevās tikt pusfinālos.

Kanādas RX trase
Kanādas RX trase
“F1LV

Truārivjēras trasi varētu pielīdzināt Biķernieku rallijkrosa trasei, jo betona barjeras ir ļoti tuvu, kas nedod iespēju braucējiem kļūdīties. Trasei arī ir rallijkrosam neierasti gara taisne, kurā lielu lomu spēlē mašīnas veiktspēja.

Līdz šim šosezon pa trim uzvarām guvuši abi galvenie titula pretendenti – Nitiša komandas biedrs Matiass Ekstroms un Johans Kristofersons, bet viena uzvara divkārtējajam World RX čempionam Peteram Solbergam.

EKS Audi, Foto: EKS
EKS Audi, Foto: EKS

“Vasaras pārtraukums ir beidzies, un, lai arī tas deva vērtīgu pieredzi un spilgtus piedzīvojumu rallija un bagiju sacensībās, ir pienācis laiks atgriezties rallijkrosa vidē. Truārivjēras pilsētā rallijkross tiek sirsnīgi sagaidīts, par ko allaž liecina cilvēku pūļi, kas dodas uz promenādi sagaidīt dalībniekus pēc parādes brauciena cauri visai pilsētai,” stāsta “EKS” komandas braucējs Nitišs

“Starp citām pasaules čempionāta norises vietām Kanādas trase izceļas ar teju 400 metru garo taisni, kur liela nozīme ir atbilstoši piemeklētiem transmisijas pārnesumiem, motora jaudai un virsbūves aerodinamikai. Līdzīgi kā Biķerniekos, arī Truārivjērā lielu daļu trases ieskauj barjeras un līkumos nav izskrejas zonas. Tas liek būt uzmanīgam un katrs ārpuskārtas manevrs ir jāapdomā divreiz, lai, kļūdas gadījumā, neietriektu auto betona nožogojumā. Neviena no komandām šīs “brīvās” nedēļas nav veltījusi atpūtai, tādēļ būs ļoti aizraujoši atkal stāties uz starta taisnes un turpināt cīnīties par katru sekundes simtdaļu.”

Jānis Baumanis
Jānis Baumanis

Supercar klasē Latviju pārstāvēs arī “STARD” komandas braucējs Jānis Baumanis, bet RX2 klasē piedalīsies Latvijas komanda “SRT” ar Latvijā labi zināmo Vasīliju Grjazinu pie stūres.

WORLD RX OF CANADA NORISES  GRAFIKS


SESTDIENA, 5. AUGUSTS

16:15 Treniņbraucieni
21:00 Pasaules RX Supercar 1. kvalifikācija
23:30 Pasaules RX Supercar 2. kvalifikācija
SVĒTDIENA, 6. AUGUSTS
15:25 Treniņbraucieni
16:30 Pasaules RX Supercar 3.
kvalifikācija
18:15 Pasaules RX Supercar 4. kvalifikācija
20:40 Rallijkrosa studija Lattelecom televīzijas kanālā Best4Sport TV
21:00 Tiešraides translācija Lattelecom televīzijas kanālā