Lietainos laikapstākļos aizvadīts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Kanādā. Slapjajā trasē vislabāk savas prasmes apliecināja kopvērtējuma līderis Johans Kristofersons. Latviešu sportistiem mainīgas sekmes – Jānis Baumanis sasniedza pusfinālu, bet Reinim Nitišam sacensības noslēdzās jau pēc kvalifikācijas braucieniem.

Spēcīgais lietus aizkavēja treniņbraucienu norisi, līdz ar to līdz kvalifikācijas braucieniem trase joprojām bija slapja un slidena. Johans Krostofersons izcīnīja uzvaru pirmajā kārtā, bet otrajā braucienā piekāpās tikai Topi Heikinenam. Abos braucienos desmitniekā tika arī Jānis Baumanis, kamēr Reiņa Nitiša cerības uz labu rezultātu izdzēsa auto defekti.

Reinis Nitišs spēja mazliet reabilitēties, uzrādot 9. un 13. vietu abās noslēdzošajās kvalifikācijās, tomēr ar to pietika vien 16. vietai, kamēr Baumanis ar septīto vietu kvalifikācijā tika uz pusfinālu. uzvara Q3 ļāva Peteram Solbergam ieņemt otro vietu kvalifikācijā aiz Kristofersona. Aiz pusfināla palika arī norvēģis Andreass Bakerūds.

“F1LV

Pusfinālā, cīkstoties ar pieciem zviedriem, Baumanim izdevās labs starts, kas ļāva nonākt trešajā vietā, vēlāk paceļoties par vēl vienu pozīciju. Diemžēl, viņa mašīna uz brauciena beigām kļuva ievērojami lēnāka, kā rezultātā nācās palikt bez kārotā fināla. Tajā dubultuzvaru izcīnīja “Volkswagen” braucēji, bet Timija Hansena cerībām uz trešo vietu punktu pielika tehnikas defekts.

“Jāatzīst, ka lielā mērā manu rezultātu izšķīra sestdien pieredzētie auto tehniskie defekti. Pirmajā braucienā atrados labā pozīcijā, bet tad, pēdējā aplī pēkšņi radās auto kardāna defekts, kamdēļ atkritu uz pēdējo vietu ne tikai braucienā, bet arī kopvērtējumā. Jāuzteic mehāniķi, kuri līdz pat pašam pēdējam mirklim centās savest auto darba kārtībā – lai gan tiku līdz startam, diemžēl jau uzreiz pēc tā sapratu, ka kaut kas īsti nav kā nākas – auto vienkārši trūka jaudas,” pēc sacensībām stāsta Reinis Nitišs“Svētdien centāmies glābt iepriekš izlieto – auto darbojās teicami, un arī pašam izdevās braucieni bez kļūdām. Diemžēl, savu lomu nospēlēja ārēji faktori – mainīgs trases segums un sadursmes ar konkurentiem. Tie, protams, neizšķīra gala rezultātu, bet arī nenāca man talkā izcīnīt vietu pusfinālā. Līdz posmam Francijā ir jāsakopo visi spēki, lai ar augstvērtīgu sniegumu veiktu čempionāta noslēdzošo trešdaļu!”

RX2 klasē vienīgais Latvijas pārstāvis Vasīlijs Grjazins pēc kvalifikācijas ieņēma ceturto vietu. Veiksmīgi pārvarējis pusfinālu, “SRT” braucējs palika uzreiz aiz medaļām finālā, kur pie panākuma tika francūzis Sirils Reimonds.

Nākamais posms no 1. līdz 3. septembrim risināsies Francijā.

Kanādas RX rezultāti