Pateicoties lieliskai noteikumu izpratnei, “Mercedes” komandai būs iespēja sezonas atlikušajā daļā izmantot agresīvāku eļļas lietošanas stratēģiju nekā konkurentiem no “Ferrari”.

Jūlijā FIA paziņoja par izmaiņām noteikumos, kas paredz, ka katrai mašīnai, sākot no Itālijas GP izcīņas nāksies eļļas patēriņā iekļauties 0,9 litru uz 100 kilometriem robežās, līdzšinējo 1,2 litru vietā. Ja komanda izmanto jau iepriekš lietotu dzinēju, tai ir atļauts iekļauties vien sākotnējo 1,2 litru uz 100 km robežās.

“Mercedes” pēdējo no četriem šogad pieejamajiem iekšdedzes dzinējiem abām formulām jau ir uzstādījusi, kamēr “Ferrari” bijuši taupīgāki un gan Fetels, gan Raikonens pagaidām izticis ar tikai trim ICE komponentēm, līdz ar to ar savu ceturto dzinēju nāksies samazināt eļļas patēriņu par 25 procentiem.

“F1LV

Tomēr diskusijas izraisīja neskaidrības noteikumos, vai iepriekš izmantotiem dzinējiem, kas tikuši uzlaboti, būs jāiekļaujas 0,9 vai 1,2 litru robežās. FIA šo jautājumu izskaidrojusi, ka uzlabojumi situāciju neietekmē un “Mercedes” ar esošajiem jaudas agregātiem būs jāiekļaujas tikai 1,2 l / 100 km robežās.