Foto: Red Bull Racing

Aizvadīta viena no pārsteidzošākajām un pati slapjākā un garākā kvalifikācija šosezon. Piedāvājam braucēju pārdomas par šodien notikušo.

Luiss Hamiltons izcīnīja 69. pole position karjerā, pārspējot leģendāro Mihaelu Šūmaheru: “Ir tik patīkami būt Itālijā. Pat “Ferrari” fanu mājās mēs saņemam daudz atbalsta. Sasniegt šo rekordu tik vēsturiskā trasē ir satriecoši. To būs jāatzīmē ar pastu! Dzirdēju, ka rītdien būs sauss. Cerams, būs normāla silta Itālijas diena. Nebūs viegli! “Red Bull” šodien paveica lielisku darbu. Aplis likās labs, bet, šķērsojot līniju, nezināju vai ar to pietiks.”

Makss Verstapens atkārtoja savu labāko rezultātu kvalifikācijā ar otro vietu: “Kvalifikācija bija sarežģīta, daudz slīdēju, cenšoties atdzesēt riepas, bet lidojošajā aplī viss izdevās lieliski. Esmu apmierināts ar otro vietu.

“F1LV

Daniels Rikjardo garās pauzes laikā pamanījās izmēģināt arī operatora pienākumus: “Pirmās divas kārtas bija diezgan briesmīgas, bet trešajā kārtā spējām ieiet ritmā, mašīna uzvedās daudz labāk. Bija cieša cīņa. Prieks, ka spējām tomēr faniem dāvāt kvalifikāciju jau šodien.

Lenss Strols kļuva par visu laiku jaunāko braucēju, kas startējis no pirmās rindas: “Šodien bija ļoti jautri. Nekad vēl nebiju ar F1 mašīnu braucis lietū. Viss sanāca, kā vēlējos. Jāsaglabā koncentrēšanās uz rītdienu. Pēdējos posmos esam cīnījušies ar dažādām problēmām, nespējot pat tikt uz otro kārtu. Šoreiz vēlos, lai sanāktu labāk.

Estebanam Okonam karjeras labākā starta pozīcija: “Zināju, ka šodien bija iespēja, ko vajadzēja izmantot. Es uzaugu lietainos apstākļos, tādēļ ir patīkami tos pārbaudīt F1 mašīnā. Komanda to ir pelnījusi pēc smagā darba, ko viņi ir ieguldījuši. Sāksim no trešās vietas – lielais mērķis ir tikt uz goda pjedestāla. Mašīna ir uz to spējīga.

Valteri Botass šodien savam komandas biedram zaudēja vairāk kā 2 sekundes: “Pirmās kārtas nebija tik sliktas, bet izšķirošajās minūtēs pastiprinājās lietus un es vairs nespēju dabūt riepas vajadzīgajā temperatūrā. Citiem tas kā reiz izdevās lieliski, sniedzot interesantus rezultātus. Apsveikumi Luisam ar kārtējā rekorda sasniegšanu. Viņš ir izcils braucējs tieši kvalifikācijās. Rīt ir jauna diena. Būs sauss, mēs sākam priekšā “Ferrari”, ir visas iespējas sasniegt augstvērtīgus rezultātus.

Kimi Raikonenam izdevās pārspēt savu komandas biedru: “Nebijām pietiekami ātri. Manai mašīnai trūka saķeres, bija slidens un pie zema piespiedējspēka šādos apstākļos nav viegli. Rezultāti ir tālu no ideāliem, rītdien sāksim nedaudz augstāk. Ceru, ka sausā trasē būsim ātrāki, bet neko nevar droši paredzēt.

Sebastians Fetels pirmo reizi šogad sacīkstes sāks tikai no trešās rindas: “Nezinu, kur bija problēma. Biju pārsteigts par konkurentu ātrumu. Nespējām turēt līdzi. Centīsimies saprast savas vājās vietas, bet tagad jāskatās rītdienas virzienā. Mašīna ir ātra un mums nav nekas, no kā baidīties. Šodien to neizdevās apliecināt, bet domāju, ka rīt spēsim pacelties. Šeit ir apdzīšanas iespējas.