Vakar CSDD Rīgas Motormuzeja telpās norisinājās preses konference, kuras laikā tika paziņoti FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia dalībnieki. 16. un 17. septembrī CSDD Biķernieku Trasē redzēsim kopumā 83 auto, no kuriem septiņus vadīs latviešu piloti. World RX līdzās Reinim Nitišam un Jānim Baumanim startēs vēl 19 ārvalstu piloti. Euro RX Supercar klasē būs 32 dalībnieki, bet starp Euro RX Super1600 ieskaites klases 30 dalībniekiem atrodami vēl piecu latviešu vārdi – Artis Baumanis, Juris Spīķis, Arnis Odiņš, Mārtiņš Lapiņš un Edijs Ošs.

Šī ir svarīgākā gada nedēļas nogale – startēt savu fanu piepildītās tribīnēs ir neaizmirstams piedzīvojums, un neaprakstāms prieks! Sacensībās šogad startēsim ar četrām Audi automašīnām, kas noteikti ļaus iegūt vēl vairāk datus. Cerams, ka neradīsies kādas tehniskas problēmas un varēšu sasniegt augstvērtīgu rezultātu!” World RX pilots Reinis Nitišs.

Autoražotāju atbalstītās komandas šogad spērušas ļoti lielu soli uz priekšu, un nav viegli ar tām cīnīties. Lai gan Francijā pierādījām, ka dažkārt izdodas ar pacīnīties par Top pozīcijām, un kas zina – iespējams, tieši šāda reize būs arī Latvijā. Pagājušā gadā divu dienu laikā parakstīju 3000 autogrāfu kartiņas, un ļoti ceru, ka arī šogad pietiks laika, lai apsveicinātos ar visiem faniem!” World RX pilots Jānis Baumanis.

Pateicīgi mums, ka esam veikuši testus – tas noteikti ļāvis labāk sagatavoties tehniski sarežģītajai Rīgas trasei. Nenoliedzami pirms starta Latvijā ir lielāks atbildības slogs, bet centīšos pilnībā izbaudīt šo nedēļas nogali, un atgūt vienvadību čempionāta kopvērtējumā!” Euro RX Super1600 klases pilots Artis Baumanis.

Šis ir ļoti satraucošs brīdis, jo tuvojas atbildīgākās sacensības manā karjerā. Šīs sacensības nebūs no vienkāršākajām, jo zinu, ka trasē būs daudz fanu un līdzjutēju – jau šobrīd izjūtu spiedienu, ar ko jācenšas tikt galā, lai tas netraucētu parādīt labāko sniegumu!” Euro RX Super1600 klases pilots Juris Spīķis.

Varu droši apgalvot, ka esam labi sagatavojušies gaidāmajām sacensībām. Mums ir bijušas divas testu sesijas, un automašīna jau šobrīd ir saregulētas un faktiski gaida startu. Protams, ir neliela mandrāža, bet ar lielu nepacietību gaidu nākamo nedēļas nogali!” Euro RX Super1600 klases pilots Arnis Odiņš.

Faktiski visu gadu gatavojos šīm sacensībām Biķernieku trasē. Ja pērn startēju RX Lites klasē, tad šogad esmu pielāgojies sacensību noteikumiem un uz starta stāšos ar Super1600 auto. Visu sezonu piedalos Somijā notiekošajā RX Academy, kamdēļ jūtos labi sagatavojies un nevaru sagaidīt brīdi, kad došos trasē, kuru ieskauj skatītāju piepildītas tribīnes!” Euro RX Super1600 klases pilots Mārtiņš Lapiņš.

Šis man ir liels, bet ļoti pozitīvs pārsteigums! Īsti nebijām gatavojušies piedalīties, jo neticējām, ka spēsim tikt cauri visiem “filtriem” un “sietiem” un iekļauties starp 30 ekipāžām, kas pielaistas startam. Bet te nu mēs esam – tagad nedēļas laikā ir jāpaspēj sakomplektēt mašīna, komanda, un sagatavoties startam! Droši varu teikt, ka Neste World RX of Latvia mums jau ir sācies!” Euro RX Super1600 klases pilots Edijs Ošs.

Neste World RX of Latvia dalībnieku saraksts:
World RX klase
Euro RX klase
S1600 klase

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta statistika