Piedāvājam ekskluzīvu interviju ar “MJP Team Austria” pilotu Kevinu Ēriksonu.

Pērn Latvijā finišēji 13. vietā, vai tēmē uz augstāku rezultātu šosezon?
Kevins Ēriksons: Jā, protams. Mans mērķis ir fināls. Pagājušajā gadā šeit nepaveicās, bet man ļoti patīk trase, šīs sacensības un visi Latvijas fani, tāpēc es ļoti gaidu šo posmu, un ceru uz labu rezultātu.

EB: Ko tu domā par Rīgu un atmosfēru šeit Latvijā?
KĒ: Man ļoti patīk šeit. Pagājušajā gadā nesanāca tik daudz pastaigāt pa pilsētu, bet šogad ierados jau trešdienā, un biju izgājis pa Vecrīgu. Tur bija ļoti jauki, bija labi restorāni, un kopumā patīkama vieta, arī jauki cilvēki. Arī šeit trasē var redzēt fanus, kuri ir šeit, lai skatītos rallijkrosu un izbaudītu sacensības. Ir patīkami redzēt, ka Latvijas cilvēki izbauda šīs sacensības.

Kevina Ēriksona mašīna, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Kevina Ēriksona mašīna, Foto: Edgars Beļakovs/F1LV
“F1LV

EB: Kā tev patīk Biķernieku trase?
KĒ: Tā ir īsta sacīkšu trase. Grants sekcija kokos izskatās tiešām labi, un ir patīkami braukt šeit. Ir liels tramplīns un daudz interesantu sekciju. Man tā patīk, jo tajā ir nedaudz no katras trases.

EB: Pagājušajā gadā Latvijas RX posms tika pie balvas kā labākais rallijkrosa posms pasaulē, kā tas ir izjūtams no braucēja perspektīvas?
KĒ: Es piekrītu, ka tas bija labākais posms pērn, un līdz šim izskatās, ka arī šogad tam ir iespēja par to pacīnīties. Es biju uz braucēju brīfingu muzejā, kur varēja apskatīt dažādas interesantas mašīnas. Latvijas organizatori ir piestrādājuši pie daudzām lietām, kas šo visu padara par vienu lielisku pasākumu, un es domāju, ka viņi spēs vinnēt arī šogad.

EB: Ir pagājis gandrīz gads kopš tu izcīnīji uzvaru posmā Vācijā. Vai tev šķiet, ka atlikušajā sezonā to būtu iespējams atkārtot?
KĒ: Šeit būs ļoti grūti. VW un citas rūpnīcas komandas ir nedaudz stiprākas, bet es nekad nesaku nē. Mēs esam bijuši trīs finālos šosezon, bet es ļoti gaidu, kad varēšu atgriezties Esteringā pēc divām nedēļām, kur es jūtu savu lielāko iespēju. Viss var notikt, un es darīšu visu, lai to sasniegtu.

EB: Tu brauc privātajā vienībā. Kā tu izjūti šo atstarpi starp privātajām un rūpnīcu komandām?
KĒ: Ir patīkami, kad tu vari pārspēt viņus. Mēs visi zinām, ka viņiem vajadzētu būt labākiem, bet es izbaudu šo pakaļdzīšanos. Ir vieglāk un patīkamāk būt tam kurš ķer, nevis būt starp līderiem. Ja tu pārspēj viņus, tad esi ļoti priecīgs. Kad esi starp ātrākajiem, ir grūtāk samierināties ar sliktāku rezultātu. Es, Timo un visi “MJP Team Austria” darbinieki kopā izdarām labu darbu. Man ir bijuši trīs fināli, Timo viens, kur viņš tika pie 2. vietas. Rūpnīcu komandas ir stipras, bet mēs darām visu, kas ir mūsu spēkos, lai viņus noķertu, un, iespējams, pārspētu.

EB: Kādi ir tavi nākotnes plāni, vai nākamsezon paliksi “MJP Team Austria” vienībā?
KĒ:
Šobrīd vēl nav nekādas skaidrības. Tas ir atkarīgs no viņiem. Es būtu priecīgs, ja varētu turpināt, bet nevaru neko droši teikt.