Aizvadītajā nedēļas nogalē Esteringā, Vācijā norisinājās priekšpēdējais FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms. Tajā pie uzvaras tika Matiass Ekstroms, kamēr Latvijas sportisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs netika tālāk par pusfināla braucienu.

Pēc četrām kvalifikācijām “STARD” komandas pilots Baumanis ierindojās 9. vietā, kamēr pērnās sezonas čempionvienībā “EKS” braucošais Nitišs bija vienpadsmitais. Pirmais pēc visiem kvalifikācijas braucieniem pārsteidzoši bija Peters Solbergs, kurš divas nedēļas iepriekš guva atslēgas kaula un divu ribu lūzumus Latvijas RX posmā, turklāt aizvadītās nedēļas sākumā viņam tika veikta atslēgas kaula operācija.

9. un 11. vieta Latvijas autosportistiem ļāva startēt vienā pusfināla braucienā. Pusfināla startā abiem latviešiem starts no pēdējās rindas. Viltīgajā Esteringa pirmajā līkumā Baumanim izdevās izvairīties no sadursmēm, un no tā izbraukt kā trešajam, kamēr Reinis Nitišs meklēja vietu daudz brīvākajā iekšmalā, kur priekšā neveiksmīgi saslīdēja Andreass Bakerūds. Jēkabpilietis ietriecās norvēģa auto, kā rezultātā tika zaudēts daudz laika.

Tikmēr Baumanis visu braucienu nobrauca atrodoties 3. vietā, un džokeraplī dodoties vien pēdējā aplī. Baumaņa stratēģija gandrīz atmaksājās, tomēr nedaudz ātrāks izrādījās zviedrs Timijs Hansens, kurš Baumani pārspēja par aptuveni 0,25 sekundēm, nodrošinot pēdējo vietu iekļūšanai finālā. No pirmā pusfināla tālāk tika arī Tomass Heikinens un Peters Solbergs.

Otrajā pusfināla braucienā pārliecinošu sniegumu parādīja Ekstroms, izcīnot uzvaru braucienā, kamēr aiz viņa palika Timija Hansen jaunākais brālis Kevins Hansens un Niklass Gronholms.

Arī finālu nevainojami aizvadīja Nitiša komandas biedrs un komandas boss Ekstroms, bet otro vietu izcīnīja Baumani pārspējušais Timijs Hansens. trešais palika vēl viens “EKS” komandas braucējs Heikinens.

Vācijas RX posmā noslēdzās arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezona Super1600 klasē. Jāņa Baumaņa brālim Artim tomēr neizdevās sadeldēt punktu pārsvaru līdz ungāram Kristianam Žabo, tomēr 3. vieta sacensību finālbraucienā ļāva latvietim kļūt par Eiropas vicečempionu Super1600 klasē.