Brazīlijas Grand Prix norisi aizēnojušas vairākas laupīšanas. Šī nav pirmā reize, kad F1 personāls Sanpaulu saskaras ar vietējo kriminālo pasauli.

Piektdien pēc treniņbraucieniem tika veikta bruņota laupīšana pret “Mercedes” komandas darbiniekiem, kam sekoja organizatoru solījumi par drošības uzlabošanu, tomēr tas nedeva cerēto efektu un svētdien tika veikts vēl viens zādzības mēģinājums – šoreiz upuru lomā bija “Pirelli” pārstāvji.

Noziedznieki centās apturēt “Pirelli” automobili, tomēr riepu ražotāju pārstāvjiem izdevās izvairīties, kā rezultātā materiāli zaudējumi netika radīti.

“F1LV

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar vietējiem zagļiem saķeršanās bijusi arī “Williams”, “Sauber” un FIA pārstāvjiem.

Skumjākais ir tas, ka es te sacenšos jau 10 gadus un katru gadu kāds tiek apzagts. Process turpinās arī šogad. Esmu drošs, ka valdība ar to cīnās, tomēr šādās nedēļas nogalēs prasītos papildus protokoli, kā tas notiek Meksikā. Ceru, ka turpmāk viss padoks tiks apsargāts rūpīgāk. Tā daļēji ir F1 atbildība, tomēr arī vietējai valdībai ir kas jādara, lai padarītu pasākumu drošāku. Nav jāaizsargā tikai braucēji un komandu vadītāji, bet katrs iesaistītais,” stāsta Luiss Hamiltons.

3 KOMENTĀRI

 1. Bet nekas nevar aizēnot šodienas gaviļnieka Normunda “Jorena Džonsona” Norminena Lielo jubileju – apsveikumi ar apaļo 50! Cerams, ka turpināsi vērot F1 un piedzīvosi Luisa 92 uzvaru un pats galvenais – vismaz vēl vienu …Alonso uzvaru! 😀
  P.s. Laupīšanas jau ir kļuvušas par neatņemamu Brazīlijas GP vīkenda sastāvdaļu daudzu gadu garumā. Ir tikai viens šīs problēmas risinājums – lai dienvidamerikāņi netiktu apdalīti, atjaunot Argentīnas GP un izslēgt no kalendāra Brazīlijas GP!

 2. Visu šo uzbrukumu rezultātā ir atcelti ieplānotie Pirelli un McLaren testi:
  http://www.bbc.com/sport/formula1/41973137
  Brazil Grand Prix: Pirelli & McLaren cancel tyre testing after robberies.
  A Pirelli statement read: “After a weekend where similar episodes occurred with other teams, it has been decided to cancel the tyre test planned on the Brazilian circuit with Team McLaren.
  “The decision, shared with McLaren, the FIA and Formula 1, was made in the interest of the safety of the personnel, both McLaren’s and our own, who would have participated in the test.”
  McLaren said in a statement: “The safety of our people has always been our top priority, and, given recent events, we felt that it was an unnecessary risk to proceed.”
  McLaren and Pirelli were scheduled to stay on for the remainder of the week.
  Jau gadiem ilgi tas taču ir acīmredzams, ka F1 nav vairs vietas Sao Paulo. “Ko nevar celt, to nevar nest”! Tomēr pēc līguma, kurš ir spēkā līdz 2020.g., šis “laipno cilvēku bezpriģels” visām iesaistītajām pusēm laikam tomēr būs jāpacieš.