“Sauber” komanda oficiāli apstiprinājusi pēdējās nedēļās parādījušās runas, par iespējamo “Alfa Romeo” zīmola atgriešanu čempionāta apritē. Itāļu kompānija kļūs par “Sauber” ģenerālsponsoru, vēl vairāk nostiprinot komandas saiknes ar “Ferrari” vienību.

Arī “Sauber” izmantotie “Ferrari” dzinēji tiks marķēti zem “Alfa Romeo” zīmola, bet komandas oficiālais nosaukums būs “Alfa Romeo Sauber F1 Team”. “Ferrari” prezidents Serhio Markione jau ilgāku laiku atzinis, ka labprāt atgrieztu “Alfa Romeo” vārdu čempionātā pēc vairāk kā 30 gadu pauzes.

“Alfa Romeo” ziedu laiki bija čempionāta pirmsākumos 1950-to gadu sākumā, palīdzot Džuzepem Farinam un Huanam Manuelam Fanhio izcīnīt čempiona titulu, bet atgriešanās 1980-tajos gados neizvērtās tik veiksmīga kā cerēts.

Markione paudis sajūsmu par sadarbības uzsākšanu, norādot uz mijiedarbību starp “Sauber” pieredzi un panākumiem un “Alfa Romeo” tehnoloģiskajām zināšanām, kam vajadzētu attīstīt komandu no dažādiem rakursiem.

Lai gan vēl nav skaidrs 2018. gada “Sauber” braucēju sastāvs, tiek ziņots, ka viena pamatsastāva vieta tiks piešķirta šī gada Formula 2 čempionam Šarlam Leklerkam, tikmēr pēc šī darījuma noslēgšanas arvien ticamāka šķiet iespējamība, ka savu vietu zaudēs abi pašreizējie braucēji un par Leklerka komandas biedru kļūs Antonio Džiovinaci, kurš sezonas sākumā uz diviem posmiem aizvietoja savainoto Paskālu Verleinu.