Ar divām aizraujošām sacīkstēm Honkongas ielās atklāta 2017./2018. gada FIA Formula E sezona. Pirmajā braucienā sestdienā, neraugoties uz negadījumu boksos, uzvaru izcīnīja Sems Bērds, bet otrajā braucienā pie panākuma pēc Daniela Abta diskvalifikācijas tika Fēlikss Rozenkvists.

Īpatnējā stilā pirmā brauciena pole position izcīnīja Žans Ēriks Verņē, sagriežoties, šķērsojot finiša taisni. Tas gan neliedza par trim sekundes simtdaļām pārspēt Semu Bērdu un Niku Haidfeldu, kamēr abi pagājušās sezonas spožākie braucēji Lukass di Grasi un Sebastians Buemi palika attiecīgi 6. un 9. vietā.

Verņē izdevās noturēt vadību startā, tomēr viņam cieši sekoja Bērds. Lielisks starts padevās Oliveram Tērvijam, kurš no septītās vietas pakāpās uz trešo. Sacīkstes gan tika apturētas pēc tam, kad barjerā ieskrēja trīskārtējais Lemānas 24 stundu uzvarētājs Andrē Loterers, aizšķērsojot trasi aizmugurē braucošajiem.

Sacīkstes tika atsāktas aiz drošības mašīnas. Bērds 20. no 43 apļiem spēja apsteigt Verņē un izvirzīties vadībā. Prieki gan nebija ilgi, jo boksos “DS Virgin” braucējs saslīdēja, nespēja iegriezties garāžā un piedzīvoja avāriju. Tas netraucēja atgriezties trasē priekšā visiem, tomēr sekoja sods par mašīnas maiņu ārpus garāžas – braukšana cauri boksiem. To celiņš Honkongā gan ir īsāks par pašu trasi, tādēļ Bērds zaudēja savu 8 sekunžu pārsvaru, bet atgriezās tieši priekšā Verņē un Haidfeldam.

Vadošais trio pozīcijas vairs nemainīja, neraugoties uz Verņē agresīvo aizsargāšanos, kas izpelnījās kritiku no Haidfelda. Šī nebija vienīgā skarbā vārdu apmaiņa – Sebastians Buemi izteica savu neapmierinātību par Lukasa di Grasi braukšanas stilu cīņā par vietu sešinieka beigās sacīkšu pirmajā pusē. Abi gan palika bez punktiem mašīnas tehnisku problēmu dēļ, tāpat kā lieliski braucošais Tērvijs. Lielisku ātrumu demonstrēja Fēlikss Rozenkvists, finišējot septītajā vietā, neraugoties uz avāriju sacīkšu sākumā.

Pēc sacīkstēm par bīstamu braukšanu boksu celiņā sacensību uzvarētājs Sems Bērds tika sodīts ar 10 starta vietu sodu svētdienas braucienam, kam Bērds kvalificējās 4. vietā aiz Rozenkvista, Miča Evansa un debitanta Eduardo Mortaras. Evanss gan sacīkstes sāka no ceturtās vietas aiz Daniela Abta, jo bija pārtērējis atļauto enerģijas daudzumu.

Līdz startam gan bija jāgaida ilgāk kā paredzēts un tas tika dots aiz drošības mašīnas, jo starta luksofors nedarbojās, liedzot braucējiem saņemt informāciju par sacīkšu sākšanos. Jau pirmajā līkumā pēc drošības mašīnas došanās malā līderis Fēlikss Rozenkvists saslīdēja, izkrītot ārpus vadošo desmitnieka, kas ļāva vadības grožus pārņemt “Venturi” braucējam Eduardo Mortaram.

Rozenkvists sāka atspēlēšanos, apsteidzot vienu konkurentu pēc otra, un pēc Miča Evansa un Antonio Fēliksa da Kostas neveiksmīgajiem pitstopiem nonāca jau trešajā pozīcijā. Atstatums līdz līderiem bija 16 sekundes, tomēr Rozenkvistam izdevās lielāko pusi no tā sadeldēt. Divus apļus pirms finiša Mortara atkārtoja Rozenkvista pirmā apļa kļūdu, nobloķējot aizmugurējos riteņus un saslīdot. Mortara atgriezās trasē aiz Abta un Rozenkvista.

Savā 25. dzimšanas dienā Daniels Abts pirmo reizi karjerā virs galvas pacēla ePrix uzvarētāja trofeju, tomēr no tās nācās šķirties, jo uzlīmes uz viņa “Audi” spēkrata neatbilda mašīnas tehniskajā pasē norādītajām, tādā veidā padarot savu mašīnu neatbilstošu tehniskajiem noteikumiem.

Par čempionāta līderi kļuvis Sems Bērds (35 punkti). Viņam seko Žans Ēriks Verņē (33) un Fēlikss Rozenkvists (29). Komandu ieskaitē par līderiem ar 44 punktiem kļuvusi Nika Haidfelda un Fēliksa Rozenkvista pārstāvētā “Mahindra” vienība. Čempionāta nākamais posms 13. janvārī risināsies Marakešā, Marokā.

Sestdienas sacīkšu rezultāti
Svētdienas sacīkšu rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Komandu kopvērtējums