Bijušais Formula 1 boss miljardieris Bernijs Eklstons pirms Azerbaidžānas Grand Prix paziņo, ka četrkārtējais pasaules čempions Luiss Hamiltons vairs nav tik labs kā agrāk.

Tiešām 2018.gada sezonā titulētais brits Hamiltons nav spējis izcīnīt vēl nevienu uzvaru notikušajās iepriekšējās trīs sacīkstēs. Turklāt pēdējo reizi viņš uzvaru izcīnīja Ostinā pagājušā gada oktobrī jeb pirms sešiem Grand Prix. Aizkulisēs par Mr. E dēvētais Eklstons uzskata, ka šāds sniegums neesot čempiona cienīgs, turklāt piektdienas Baku kvalifikācijā Hamiltons bija tikai piektais, sestdien pakāpjoties uz otro pozīciju. ‘Kad runāju ar Luisu, skatos kā viņš izturas, liekas viņš vairs nav tas pilots, kas bija iepriekš,’ no Azerbaidžānas saka Eklstons.

Deviņus punktus atpaliekot no čempionāta līdera Fetela, trīsdesmit trīs gadus vecais Hamiltons šogad plāno pārslēgt līgumu ar Mercedes. Pats pilots apgalvo, ka viņš esot pilnībā lojāls savai komandai un darījums notikšot. Mercedes šefs Toto Volfs atbildē Eklstonam mierīgi apgalvo: ‘Hamiltons paliks komandas sastāvā. Tas ir Bernijs! Jebko, ko viņš saka, publicē.. Kad lietas neiet pareizajā virzienā, tad mūsdienu presē ir drūmās dienas, bet kad mēs uzvaram divās sacīkstēs, tad tā ir Mercedes dominance! Varbūt patiesība ir kaut kur pa vidu?’ Pats Hamiltons pārliecināti bilst, kurš būs čempions, būs redzams tikai sezonas beigās Abu Dabi.

‘Luiss joprojām ir ļoti ātrs, joprojām ārkārtīgi talantīgs un joprojām jauks puisis,’ piebilst astoņdesmit septiņus gadus vecais Eklstons, kurš nemēdz izlaist Azerbaidžānas Grand Prix. ‘Iespējams, viņš ir tikai mazliet noguris no ceļošanas un dzīves nomocīts.’ Pats Mr. E kopā ar Ferrari esot dzirdams arī runājot par alternatīva sacensību formāta izveidi 2020.gada sezonā. Savukārt, runājot par Mercedes uzvarām pēdējos gados, Formula 1 tēvs ir skeptisks: ‘Tas ir nācis par sliktu sportam!’

Hamiltons no Mercedes šobrīd saņem vismaz USD 47 miljonus gadā.