Fernando Alonso sestdien tika pie pirmās uzvaras kopš 2013. gada Spānijas Grand Prix, triumfējot FIA pasaules izturības sacīkšu supersezonas pirmajā posmā Spa 6 stundu sacīkstēs, pēc finiša paužot savu sajūsmu par čempionātu un aizraujošajām cīņām.

Tā noteikti bija lieliska debija. Sacīkstēs mēs, ja nemaldos, bijām vadībā pilnībā visus apļus. Trīs reizes trasē devās drošības mašīna, dzēšot visu iekrāto pārsvaru, tomēr spējām nosargāt savu pozīciju. Satriecoša debija. Pirmās izturības sacīkstes pasaules čempionātā un komanda izcīna dubultuzvaru gan kvalifikācijā, gan sacīkstēs. Protams, Kazuki un Sebastians sacīkšu sākumā padarīja manu darbu ievērojami vieglāku,” sajūsmu neslēpj 36 gadus vecais Fernando Alonso. “Puišiem jau teicu, cik lieliskas sajūtas pārņem, atkal kāpjot uz goda pjedestāla. Svinēšu visu nakti. Gulēšu tepat. No rīta, lūdzu, savāciet mani.

Alonso “Toyota” komandā startē vienā ekipāžā ar kādreizējiem F1 cīņu biedriem Sebastianu Buemi un Kazuki Nakadžimu. Buemi aizvadīja pirmo sacīkšu nogriezni pirms stafeti pārņēma Alonso. Tad mašīna tika nodota Nakadžimas rokās, kuram nācās aizkavēties pēc misēkļa ar drošības jostām, bet nelielu izbīli vēlāk radīja japāņa izslīdēšana. Pēc “SMP Racing” braucēja Izakjana avārijas, nepilnu stundu pirms sacīkšu beigām, kad pie stūres jau atkal bija sēdies Alonso, viņa pārsvars pār komandas biedru Konveju tika dzēsts līdz pāris sekundēm.

Protams, bija piņķerīgi. Centāmies droši sasniegt finišu bez lieka riska, tomēr drošības mašīnas to liedza. Drošā pieeja nebija pati ātrākā, tādēļ beigās nācās cīnīties līdz pat finišam, taču komanda ir satriecošā un spējām paveikt maksimumu. Pēc tik garas ziemas dubultuzvara ir ļoti labs sniegums. No malas tas var šķist vienkārši, tomēr to paveikt ir ļoti sarežģīti.