“Red Bull” komanda 5. un 6. jūnijā sev piederošajā trasē Austrijā, kur notiek arī F1 Grand Prix izcīņa, organizēs privātos testus, kuros piedalīsies pasaules vadošie motociklisti.

Starp trim braucējiem, kas sēdīsies pie “Red Bull” formulas stūres, būs Marks Markess, kurš 25 gadu vecumā pārliecinoši dodas pretim savam piektajam MotoGP čempiona titulam, 31 uzvaru guvušais Markesa komandas biedrs Dani Pedrosa, kā arī deviņkārtējais motokrosa pasaules čempions Tonijs Kairoli.

Visi trīs sportisti jau tuvāko dienu laikā dosies uz komandas bāzi Miltonkīzā, lai piemērītu sēdekli, kā arī gūtu pieredzi pie simulatora stūres. Pagaidām vēl nav zināms, kuru “Red Bull” modeli motosporta zvaigznes izmantos, tomēr, visticamāk, tā būs ne jaunāka par 2013. gada modeli, kad F1 vēl tika izmantoti V8 dzinēji.

“F1LV

Lai gan visiem šiem sportistiem tā būs pirmā pieredze pie F1 stūres, Markess un Pedrosa decembrī “Honda” pateicības dienā tika pie izdevības aizvadīt testus ar Japānas F3 formulu.

Šī gan nebūs pirmā reize, kad MotoGP zvaigznes aizvadīs F1 testus – Valentino Rosi līdz 2006. gadam vairākkārt sēdās pie “Ferrari” stūres, bet aizpērn Horhe Lorenco izmēģināja “Mercedes”, kas 2014. gadā vienībai atnesa tās pirmo konstruktoru kausu. Senākā pagātnē redzēti arī gadījumi, kad braucēji veic pāreju no vienas kategorijas uz otru. Spilgtākie piemēri: Maiks Heilvuds, Džons Sērtiss, Džonijs Čekoto.