Divkārtējais CART čempions un četrkārtējais paralimpiskais čempions riteņbraukšanā Aleksandrs Zanardi nolēmis atgriezties pie auto stūres. 25. un 26. augustā itāļu sportists “BMW” komandas sastāvā piedalīsies Vācijas salonautomobiļu čempionātā (DTM) Misano trasē, Itālijā.

Esmu pamatīgā sajūsmā par iespēju startēt ar “BMW M4” DTM sacensībās, jo tas ir viens čempionāts, ko allaž esmu vēlējies pievienot savai ‘karjeras labāko momentu grāmatai’. DTM jau gadiem ir viena no motorsporta tehnoloģiju virsotnēm, apvienojot pamatīgus ātrumus ar ļoti konkurētspējīgu braucēju sastāvu, kas ir augstākā līmenī kā jebkad. Šeit startējošo braucēju prasmes un komandu gatavošanās process ne kripatiņu neatpaliek no F1. Vēl profesionālāku darbu nevaru iedomāties,” stāsta 51 gadu vecais Zanardi, kurš ar “BMW M3” modeli aizvadīja testus 2012. gadā.

Šī iemesla dēļ esmu mazliet satraucies. Es apzinos, ka šis ir viens no lielākajiem izaicinājumiem manā sacīkšu karjerā. Vēlos izteikt pateicību “BMW”, kuri piedāvāja uzsākt šo projektu un visiem inženieriem Minhenē, kuri pielāgo mašīnu manām vajadzībām. Centīšos sevi apliecināt no labākās puses!

Nevienam “BMW” pamatsastāva braucējam sava vieta nebūs jāatdod, jo vācu komanda saņēmusi akceptu no “Mercedes” un “Audi” pieteikt septīto mašīnu, kas necīnīsies par punktiem konstruktoru ieskaitē, līdzīgi kā “Audi” saņēma iespēju sezonas pirmajā posmā Hokenheimā tās bijušajam braucējam Matiasam Ekstromam aizvadīt atvadu posmu. Zanardi ieradīsies jau uz šonedēļ gaidāmo posmu Hokenheimā, bet tuvāko nedēļu laikā aizvadīs vairākus testus, lai pilnvērtīgi sagatavoties debijai šai čempionātā.

Startēšana salonautomobiļu čempionātā Zanardi gan nav sveša – pēc vairāk kā dekādi garas karjeras ar formulām, kuras laikā tika izcīnīts F3000 (tagad F2) vicečempiona tituls, aizvadīts 41 starts Formula 1 čempionātā un izcīnīti divi CART (IndyCar priekštecis) tituli, kas noslēdzās ar smagu avāriju Lauzicā, pēc kā abas sportista kājas tika amputētas, viņš atgriezās autosportā, aizvadot 5 sezonas pasaules salonautomobiļu čempionātā, kur tika izcīnītas 4 uzvaras, bet 2014. gadā Zanardi aizvadīja sezonu “Blancpain” GT1 spēkratu čempionātā.