Šķiet vēl pavisam nesen bija laiki, kad Fernando Alonso, Huans Pablo Montoija un Džensons Batons savā starpā cīnījās Formula 1 sacensībās. Tie laiki ir pagājuši, tomēr nu vecajai gvardei ir jauns izaicinājums – diennakts brauciens Lemānas trasē. Šie vīri ir pieraduši cīnīties, un motivācija nekur nav zudusi arī šodien.

“Toyota” rūpnīcas komanda paziņojusi, ka darbs ar divkārtējo F1 čempionu Fernando Alonso rit ļoti gludi. Spāņu sportistam izdevās izcīnīt uzvaru savā WEC debijā 6 stundu sacīkstēs Spa, bet pagājušajā nedēļā viņš uzrādīja ātrāko laiku Lemānas testos. Komandas tehniskais direktors Paskāls Vaselons atzīst, ka nebija gaidījis, ka Alonso tik ātri pielāgosies WEC spēkratiem, atvieglojot darbu visiem komandas darbiniekiem. Krietni piesardzīgāks pagaidām ir komandas vadītājs Robs Lepens, norādot, ka Alonso izturības sacīkstēs vēl ir debitants un viņam jāmācas pielāgoties drūzmai trasē, taču uzvara Beļģijā palīdzēja pārliecības gūšanai un visas komandas motivēšanai.

Kolumbietis Huans Pablo Montoija paziņojis, ka neizjūt nekādu spiedienu pirms savas debijas Lemānā. Pagājušajā nedēļā notikušajos testos Montoijas ekipāža palika tikai 14. vietā vairāk kā 5 sekundes aplī aiz LMP2 klases līderiem. “Atstatums līdz līderiem ir daudz mazāks kā pērn, tomēr tas joprojām eksistē. Turklāt mēs nezinām, cik degvielas katrā mašīnā bija. nolēmu, ka jāizmanto sniegtā izdevība. Man nav spiediena. Esmu šeit, lai gūtu prieku un pārāk nepārdzīvošu, ja nesasniegsim labu rezultātu.” Montoijam arī prasīts par Alonso situāciju, uz ko viņš atbild ar sev raksturīgo skarbumu: “Viņš ir tādā situācijā, ka izskatīsies pēc muļķa, ja neuzvarēs. “Toyota” ir tik tālu priekšā visiem, ka otrā vieta nozīmēs piekāpšanos komandas biedriem.

Savus mērķus Lemānai uzstādījis arī 2009. gada F1 čempions Džensons Batons. “SMP Racing” braucējs cer, ka viņa ekipāža ar Vitāliju Petrovu un Mihailu Aļošinu spēs uzrādīt labāko rezultātu starp privātajām LMP1 komandām. Pēc testiem izskatās, ka šim sasniegumam par favorītiem kļuvuši “Rebellion Racing”, kas testos bija 2 sekundes ātrāki par “SMP Racing”, tomēr norāda, ka tas norakstāms uz lielo mašīnu skaitu, kas liedza aizvadīt tīru apli. Lemānas debitants Batons arī norādījis, ka trases pirmais sektors viņam atgādinot Suzukas trases pirmo sektoru, bet tad sekojošie līkumi, ielas un negludums, vienlaikus mēģinot uzsildot riepas, bijis lielisks piedzīvojums un izaicinājums, gatavojoties Lemānai.

Lemānas 24 stundu sacīkšu starts tiks dots 16. jūnijā un sacensībām tiešraidē būs iespēja sekot “Eurosport” kanālā.