Siltos un saulainos apstākļos Holjesas trasē uzsākts FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas sestais posms Swecon World RX of Sweden, kur savu talantu apliecināja arī Latvijas rallijkrosa zvaigznes Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kamēr Vasīlijam Grjazinam neveiksmes liedza sasniegt pusfinālu.

Pasaules čempionātā Supercars ieskaitē savu dominanci turpināja demonstrēt Johans Kristofersons, izcīnot uzvaru abos braucienos un noslēdzot dienu kā pārliecinošs līderis. Labāko trijniekā pēc pirmās dienas atrodas arī Andreass Bakeruds un Timijs Hansens, kamēr Petera Solberga cerības pirmajā braucienā izbojāja sajūga defekts pēdējā aplī, līdz ar to viņš pagaidām ieņem ceturto vietu.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Jānim Baumanim izdevās lielisks starts, nonākot pusi mašīnas korpusa priekšā blakus startējošajam pasaules čempionam Johanam Kristofersonam, tomēr pirmajā pagriezienā Jānis atradās ārmalā, līdz ar to nācās iekārtoties otrajā pozīcijā. Lai gan Kristofersona tempu noturēt neizdevās, tika aizvadīts tīrs brauciens bez kļūdām, kas ļāva kopējā ieskaitē uzrādīt astoto rezultātu.

“F1LV

Arī otrajā braucienā izdevās izvairīties no incidentiem un braucienu uzsākt ar tīru startu, ieņemot otro pozīciju aiz Petera Solberga. Pēdējos apļos Baumanim nācās cīnīties ar pārnesumkārbas problēmām, tomēr tas neapturēja no vēl viena finiša labāko desmitniekā kopējā ieskaitē.

Līdz ar to pēc pirmās sacensību dienas Jānis Baumanis ar “Peugeot” rūpnīcas braucēju Kevinu Hansenu dala astoto un devīto pozīciju. Svētdien tiks aizvadītas abas noslēdzošās kvalifikācijas kārtas, kā arī tām sekojošie pusfināla un fināla braucieni.

Reiņa Nitiša cīņām Eiropas čempionātā bija lēns sākums – sajūga defekta dēļ nācās aizkavēties pirmā brauciena startā, kam sekoja kļūda džokera sekcijā, kā arī cīņa ar Dereku Tohilu, tomēr kopējā ieskaitē izcīnīta sestā vieta. Mehāniķiem izdevās sajūga problēmas novērst un tīrs brauciens ļāva Reinim ieņemt otro vietu braucienā, piekāpjoties vienīgi Tomasam Brintesonam, kurš kļuvis par līderi pēc pirmās dienas.

Tikmēr sadursme otrajā braucienā un tā rezultātā finiša karoga nesasniegšana Nitiša tuvākajam sekotājam čempionāta kopvērtējumā Antonam Marklundam likusi atkāpties uz 18. vietu kopējā ieskaitē. Dārgu kļūdu pieļāva arī pirmā brauciena uzvarētājs Sirils Reimonds, kuram nācās palikt 13. vietā otrajā kvalifikācijā.

Ļoti neveiksmīga otrā sacensību diena izvērtās Vasīlijas Grjazinam. “Sports Racing Technologies” braucējs pirms pēdējā brauciena vēl atradās sestajā vietā kopējā ieskaitē, tomēr cīņas RX2 ieskaitē allaž ir nežēlīgas. Grjazins nesasniedza ceturtā brauciena finišu un samierinājās ar trim punktiem bez iespējas startēt pusfinālā.

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SVĒTDIENA, 1. JŪLIJS

09:30 Iesildīšanas braucieni World RX, Euro RX un RX2
10:45 Trešā kvalifikācija World RX un Euro RX
12:20 Ceturtā kvalifikācija World RX un Euro RX
13:35 Pusfināli RX2
15:00 Tiešā translācija LTV mājaslapā un LMT straumē
15:10 Pusfināli Euro RX, Fināls RX2
16:00 Pusfināli World RX, Fināls Euro RX un World RX
16:50 Apbalvošanas ceremonija

World RX rezultāti pēc pirmās dienas
Euro RX rezultāti pēc pirmās dienas
RX2 rezultāti pēc kvalifikācijas