Ceturtās FIA Formula E sezonas čempions Žans Ēriks Verņē noslēdzis čempionāta pirmo ēru ar uzvaru Ņujorkas ePrix izcīņā, kamēr viņa pārstāvētajai “Techeetah” komandai neizdevās noturēt pārsvaru komandu ieskaitē, kur tituls tika “Audi Abt” vienībai.

Jau kvalifikācija pierādīja, ka cīņa par uzvaru komandu ieskaitē būs īpaši aizraujoša, jo abi “Techeetah” un “Audi Abt” braucēji iekļuva Super pole izcīņā. Pie pole position, tāpat kā dienu iepriekš, tika “Renault e.Dams” braucējs Sebastians Buemi. Viņam sekoja Loterers, Verņē un Abts, kamēr di Grasi slapjos laikapstākļos nenovaldīja mašīnu un piedzīvoja avāriju.

Līdz sacīkstēm lietus bija pārgājis un trase izžuvusi. Šīs sezonas čempionam Verņē padevās lielisks starts. Buemi centās viņu izspiest no trases, tomēr nebija sekmīgs. Verņē pakāpās uz pirmo pozīciju, bet vairākus apļus vēlāk Buemi zaudēja pozīciju arī Lotereram. Vācietim gan nācās doties boksos par pāragru startu.

Vēl vienu neveiksmīgu sacīksti aizvadīja Džeja Penskes vadītā “Dragon Racing” komanda. Hosē Marijam Lopesam neizturēja mašīnas aizmugurējā balstiekārta, kamēr Žeroms d’Ambrocio izstājās pēc Antonio Fēliksa da Kostas un Lukas Filipi sadursmes, kā rezultātā Filipi uztriecās d’Ambrocio mašīnai. Abu teju vienlaikus esošo notikumu dēļ uz vairākiem apļiem tika ieslēgta pilnā dzelteno karogu fāze (virtuālās drošības mašīnas ekvivalents).

Jau atkal lielisku ātrumu sacīkšu režīmā demonstrēja “Audi Abt” komandas pārstāvji. Lai gan Daniels Abts startā zaudēja pozīciju ne tikai komandas biedram di Grasi, bet arī “Jaguar” braucējam Nelsonam Pikē Jr., tomēr turpinājumā abi vācu koncerna pārstāvji spēja tikt galā ar Buemi un līdz boksu apmeklējumam bija nonākuši otrajā un trešajā pozīcijā aiz Verņē.

Abts boksos devās apli ātrāk par saviem galvenajiem konkurentiem, tomēr pozīciju sadalījumā tas neko vadošo kvartetā nemainīja, kamēr Fēlikss Rozenkvists tika garām abiem “Jaguar” pārstāvjiem un pacēlās uz piekto pozīciju.

Abta enerģijas deficīts gan savu lomu nospēlēja – Buemi apsteidza vācieti un pakāpās uz trešo pozīciju. Viņam gan to neizdevās noturēt vairāk kā pāris apļu – pēc nelielas kļūdas Buemi izpildījumā Abts izmantoja izdevību un atguva savu pozīciju.

Pēdējos apļos Lukass di Grasi noķēra Verņē, tomēr garām tikt nespēja. Pa to laiku Loterers paguva atgūties un pakāpties līdz devītajai vietai. Tas nozīmēja tikai vienu – ja Abtam izdosies noturēt Buemi sev aizmugurē, tad komandu tituls tiks “Audi Abt” komandai. Lai gan Buemi centās pakāpties uz trešo vietu, Abts noturēja viņu sev aizmugurē, pie tam tika arī pie punkta par ātrāko sacīkšu apli.

Sems Bērds finišu sasniedza tikai 10. vietā, līdz ar to par 1 punktu piekāpās Lukasam di Grasi, kurš kļuva par 2017./2018. gada sezonas Formula E vicečempionu.

Lai gan “Audi Abt” komanda pēc pirmajiem 4 posmiem ar 12 punktiem dalīja astoto pozīciju komandu ieskaitē, perfekts sezonas turpinājums ļāvis ar 2 punktu pārsvaru izcīnīt titulu, pārtraucot “Renault e.Dams” pirmo 3 sezonu dominanci.

Ņujorkas ePrix II rezultāti

V. Nr.  Braucējs  Komanda Rezultāts Punkti
1 25  Jean-Eric Vergne  Techeetah 43 apļi 25
2 1  Lucas di Grassi  Team Abt 0.508 18
3 66  Daniel Abt  Team Abt 1.287 16
4 9  Sébastien Buemi  DAMS 1.780 15
5 19  Felix Rosenqvist  Mahindra Racing 12.146 10
6 20  Mitch Evans  Jaguar Racing 20.050 8
7 3  Nelson Piquet Jr.  Jaguar Racing 20.592 6
8 23  Nick Heidfeld  Mahindra Racing 24.275 4
9 18  Andre Lotterer  Techeetah 28.821 2
10 2  Sam Bird  Virgin Racing 32.810 1
11 8  Nicolas Prost  DAMS 34.100
12 27  Stéphane Sarrazin  Andretti Autosport 34.594
13 16  Ma Quinghua  NIO Formula E Team 1 aplis
14 36  Alex Lynn  Virgin Racing 1 aplis
NF 28  Antonio Felix da Costa  Andretti Autosport 3 apļi
NF 5  Maro Engel  Venturi 28 apļi
NF 68  Luca Filippi  NIO Formula E Team 36 apļi
NF 7  Jérôme d’Ambrosio  Dragon Racing 37 apļi
NF 6  Jose Maria Lopez  Dragon Racing 38 apļi
NF 4  Tom Dillmann  Venturi 39 apļi