Aizvadītajā nedēļā Biķernieku trasē norisinājās FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta oficiālā testu sērija. Trīs dienu garumā pasaules labākie rallijkrosa piloti testēja mašīnas un regulējumus, gatavojoties gan Latvijas RX posmam septembrī, gan otrajai sezonas daļai kopumā.

Kristofersons, foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Kristofersons, foto: Edgars Beļakovs/F1LV

Izmantojām izdevību aprunāties ar esošo pasaules čempionu un šīs sezonas kopvērtējuma līderi Johanu Kristofersonu. Zviedru sportists, kurš jau otro gadu pārstāv “Volkswagen” rūpnīcas komandu stāsta, ka sezonas pirmā puse nav bijusi viegla, tomēr viss esot izdevies: “Tā bija ļoti laba. Līdz šim ir bijusi grūta sezona, daudzi braucēji ir ļoti konkurētspējīgi. Visas komandas un braucēji strādā smagi, lai varētu braukt ātri, bet īstajā vietā, īstajā laikā man viss izdevās. Ja man kāds pirms sezonas būtu pateicis, ka vinnēšu piecos no sešiem posmiem, es neticētu, bet tā nu ir sanācis, un tas ir ļoti labi.”

“F1LV

Kristofersons arī uzskata, ka otrajā sezonas daļā neizdosies noturēt tādu tempu, bet galvenais mērķis ir čempiona tituls sezonas beigās: “Nē, es neticu, ka ko tādu varētu atkārtot otrajā sezonas pusē, bet es turpināšu strādāt tieši tāpat kā pēdējos divus gadus, pievērsīšu uzmanību visām sīkajām detaļām, centīšos pārlieku neriskēt, bet ja būs iespēja uzvarēt, noteikti mēģināšu to izdarīt. Galvenais mērķis ir tāds pats kā pagājušajā gadā – tikt pie lielās trofejas sezonas beigās.”

Kristofersons, foto: Edgars Beļakovs/F1LV
Kristofersons, foto: Edgars Beļakovs/F1LV

29 gadus vecais zviedrs atklāj, ka pēdējos posmos mašīna ir kļuvusi vēl labāka: “Pēdējās divās sacīkstēs mašīna ir strādājusi vēl labāk, es tajā jūtos arvien komfortablāk, kas ir svarīgi. Tāpēc ar nepacietību gaidu sezonas otro pusi. Priekšā ir pāris posmi, kā Kanāda, Francija, Rīga un tās ir trases, kas man ļoti patīk. Tāpēc es to izbaudīšu.”

Nākamais sezonas World RX posms pēc divām nedēļām gaidāms Kanādā, kad Truā-Rivjēras pilsētā, Kvebekas provincē norisināsies sezonas 7. posms.