Lansa Strola tēva Laurensa vadīts konsorcijs ir izgābis no bankrota “Force India” komandu, kuras liktenis pēdējās nedēļās bija ļoti neskaidrs.

Jau piektdien pirms Ungārijas GP izcīņas tika pieteikta “Force India” komandas maksātnespēja, bet šo otrdien tika paziņots, ka konsorcijas, kuru vada Strols senjors, sadarbībā ar komandas vadošo personālu, ir iesniedzis piedāvājumu un plānu komandas pārņemšanai un pārādu segšanai. Maksātnespēja administratori ir pieņēmuši šo piedāvājumu, kas komandu atkal padarīs maksātspējīgu.

Konsorcija sastāvā bez Strola ir Kanādiešu uzņēmējs Andrē Desmarē, Džonatas Dumans no “Monaco Sports and Management”, modes biznesa līderis Džons Aidols, telekomunikāciju investors Džons Makau juniors, finansu eksperts Maikls de Pikioto un Strola biznesa partneris Silas Čo.

Visiem “Force India” kreditoriem līdz ar šo vienošanos tiks pilnībā kompensēti visi zaudējumi, tāpat tiks saglabātas visas esošās 405 darba vietas komandā un tiks nodrošināts papildus finansējums komandas attīstībai un progresam. Komandas vadību šobrīd uzņēmies esošais vienības izpilddirektors Otmārs Šafnauers.

Šobrīd komanda atrodas sestajā vietā čempionāta komandu kopvērtējumā, 7 punktus aiz “Haas” un 23 punktus aiz ceturtajā vietā esošās “Renault” vienbības, tāpēc nepieciešama operatīva rīcība, lai saglabātu nepārtrauktu attīstību sezonas gaitā.