Biķernieku trasē šodien tika aizvadīta pirmā sacensību diena Neste World RX of Latvia posmā FIA pasaules rallijkrosa čempionātā. Mēs izmantojām iespēju aprunāties ar vairākiem braucējiem, kuriem lūdzām pastāstīt vairāk par viņu pirmo dienu Latvijas RX.

Kevins Ēriksons, kurš pēc divām neveiksmīgām kvalifikācijām ieņem tikai 18. vietu, pastāstīja: “Personīgi man šodiena nebija tik veiksmīga. Nedaudz nepaveicās, abus braucienus startēju no neērtākās pozīcijas, veicu arī ne pārāk labus startus. Pirmajā kvalifikācijā iesprūdu aiz lēnāka braucēja, kad viņš nedevās džokerī. Pieļāvu kļūdu un avarēju, mēģinot viņu apdzīt. Tā bija mana paša kļūda. Otrajā braucienā atkal slikts starts no ārmalas, un tāds arī viss brauciens. Bet, protams, jācīnās, jāmēģina atrast labākie risinājumi rītdienai, jo, lai arī tikt pusfinālos neizskatās cerīgi, tomēr jāattīsta mašīna nākamajiem posmiem. Pats posms kopumā ir lielisks, tāpēc esmu nedaudz bēdīgs, ka šodiena bija tik neveiksmīga.”

Tikmēr šīs sezonas līderis Johans Kristofersons, kurš rīt var izcīnīt astoto uzvaru deviņos posmos, ir apmierināts ar pirmo dienu, tomēr rīt uzvara viņam nebūs galvenais, jo lielais mērķis ir čempiona tituls: “Ļoti laba diena. Pirmajā kvalifikācijā starts nebija lielisks, bet pēc cīņas pirmajos līkumos izdevās izvirzīties līderpozīcijā. Izdevās būt tieši priekšā Sebastjēnam [Lēbam] par nieka 9 simtdaļām. Otrajā kvalifikācijā izdevās lielisks starts, veicām pāris izmaiņas regulējumos, un mašīna bija vēl labāka, līdz ar to izdevās noturēties pārliecinošā līderpozīcijā. 100 punkti pēc šodienas, lielisks posma iesākums.

Rītdien mēģināšu braukt droši, izvairīšos no kontakta cīņām, domājot par lielo titulu.”

“EKS” komandas īpašnieks un braucējs Matiass Ekstroms pēc pirmās dienas ieņem otro pozīciju, un norāda, ka rīt cīnīsies par uzvaru: “Esmu priecīgs. Neesmu tas braucējs, kurš kļūst bēdīgs, kad ir otrajā pozīcijā. Rīt cīnīsimies par uzvaru.”

Par Biķernieku trasi un sacensību rīkotājiem “RA Events” Ekstroms izsakās ļoti atzinīgi: “Rīga man ļoti patīk kā pilsēta, organizatori ir vieni no labākajiem visā čempionātā. Viņu priekšrocība ir, ka šeit pavisam tuvu lielai pilsētai, un trases apkārtne ir nedaudz savādāka no citām. Šejiene un Holjesa, Zviedrijā ir divas labākās vietas rallijkrosā.

Trasē no pirmā gada nekas īpaši nav mainījies, jo jau pirmajā gadā es biju pārsteigts kādā līmenī šeit viss ir, un, vēljoprojām, esmu pārsteigts, ka viņi šādu līmeni spēj noturēt. Es neredzu nekādu lielu progresu, jo šeit nav kur vēl vairāk pielikt.”

Kā zināms, pēc sezonas World RX čempionātu pametīs “Audi” rūpnīca, tomēr, iespējams, “EKS” komandā turpinās cīņas pasaules rallijkrosā: “Pagaidām meklējam iespējas, tāpēc nekas vēl nav izlemts.”