Ar lielisku Reiņa Nitiša panākumu noslēgusies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posma nedēļas nogale Biķernieku trasē. Reinis kvalifikācijā guva 2. vietu, un tika pie uzvarām gan pusfināla, gan fināla braucienos, izcīnot uzvaru 2018. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta ieskaitē Supercar klasē.

Šodien Supercar klašu braucēji aizvadīja pēdējās divas kvalifikācijas kārtas un pusfinālus ar fināliem. Nitišs trešo kvalifikācijas kārtu noslēdza 2. vietā, aiz ungāra Kristiana Žabo, kamēr nākamajā kvalifikācijā izdevās izcīnīt uzvaru. Tas deva pirmo starta rindu uz pusfinālu, kuru jēkabpilietis aizvadīja nevainojami, jau startā izraujoties vadībā un izcīnot uzvaru. Arī finālā līdzīgs scenārijs – jau pirmajā aplī droša līderpozīcija, kuru izdodas nosargāt līdz pat finiša karogam.

Pasaules čempionāta klasē neveiksmīga diena Jānim Baumanim. Kvalifikācijās attiecīgi 15. un 14. vieta, kas arī kopsummā deva 14. vietu sacensību izskaņā. Tikmēr pie kārtējās uzvaras tika zviedrs Johans Kristofersons, kuram titula nodrošināšana ir palikusi vairs tikai formalitāte.

“F1LV

Eiropas čempionāta Super1600 klasē Arnim Odiņam sacensības noslēdzās jau pēc kvalifikācijas, paliekot 18. vietā. Tikmēr Jāņa Baumaņa vecākais brālis Artis noslēdzošo kvalifikāciju aizvadīja ļoti labi, uzvarot savā braucienā, bet kvalifikācijas kārtas kopējā rezultātā ieņemot 3. vietu. Pusfināla braucienu izdevās uzsākt no pirmās starta rindas, tomēr viltīgajā Biķernieku rallijkrosa trases pirmajā līkumā pamatīga sadursme ar aizmugurē esošajiem konkurentiem, kā rezultātā Artim nācās ķert rokā priekšā esošos. Uz sacīkstes beigām Artis bija spējis pietuvoties ungāram Džolijam, tomēr garām tikt neizdevās. Kopvērtējumā Artis nu ir atkritis uz trešo vietu, 12 punktus zaudējot līderiem un komandas biedram Rokam Baciuškam.