Ļoti neparastu situāciju piedzīvojis bijušais Formula 1 braucējs Gajs Edvardss. Vairāki avoti ziņoja, ka bijušais britu autosportists devies mūžībā 75 gadu vecumā. Vēlāk izrādījās, ka šī informācija nav korekta un Edvardss joprojām ir dzīvs.

Pirms pieciem gadiem 16. oktobrī sacīkšu trasē Kvīnslendā, atrodoties blakussēdētāja krēslā “Porsche 996” spēkratam letālu avāriju piedzīvoja talantīgais autosportists Šons Edvardss. Tieši pusdekādi vēlāk vairākos vadošajos motorsporta medijos parādījās informācija par viņa tēva Gaja Edvardsa nāvi.

Vairākas augsta līmeņa motorsporta zvaigznes jau paguva publiski izteikt līdzjūtību Edvardsa tuviniekiem. Tikmēr viens no viņa bijušajiem kolēģiem personīgi satika Edvardsu pēc viņa ‘viltus nāves’ un apstiprināja medijiem, ka 75 gadus vecais Edvardss joprojām ir dzīvs un atrodas savās mājās Īrijā.

Joprojām nav skaidrs pirmavots nekorektajām baumām, kā arī to saistībai ar viņa dēla traģiskās avārijas gadadienu.

Gajs Edvardss Formula 1 čempionātā no 1974. līdz 1977. gadam piedalījās 17 posmos, startējot “Hill”, “Hesketh” un “BRM” komandu sastāvos. Lai gan Edvardss punktus neguva, daudzu līdzjutēju atmiņās viņš palicis ar savu varonību 1976. gadā Vācijas Grand Prix izcīņā, palīdzot no liesmojošās “Ferrari” mašīnas izvilkt avārijā smagi cietušo Nikiju Laudu.

Līdzīgi kā viņa dēls Šons, arī Gajs Edvardss guva labus panākumus izturības sacīkstēs. Savā pēdējā Lemānas 24 stundu startā 1985. gadā Edvardsa pārstāvētā ekipāža ieņēma ceturto vietu kopējā ieskaitē.