“Nissan” Formula E komandas braucējs Aleksandrs Albons ir kļuvis par favorītu uz “Toro Rosso” F1 vienības pilota vietu 2019.gadā. Šobrīd komanda ir apstiprinājusi tikai krievu Danīlu Kvjatu.

Šobrīd “Red Bull” motoru sporta boss Helmuts Marko risina pārrunas ar “Nissan” par 22 gadus jaunā Albona atbrīvošanu no līguma un tuvāko dienu laikā kļūs skaidrs vai tas ir iespējams. “Nissan” kompānija gan neesot sajūsmā par sava pilota zaudēšanu, jo tikai nesen veiksmīgi parakstījusi ilgtermiņa līgumu ar talantīgo pilotu.

Albonam bija paredzēti Formula E testi Valensijā kopā ar komandas biedru Sebastianu Buemī, taču Londonā dzimušais taizemietis tajos nepiedalījās. Šogad ap Ungārijas GP izcīņas laiku Albons piekrita vairāku gadu līgumam ar “Nissan” par startu Formula E čempionātā, jo tobrīd F1 izredzes strauji saruka.

Savulaik “Red Bull” atbalstīja Albonu vēl kartinga karjeras laikā un vēlāk Formula Renault čempionātā, tomēr vēlāk 2012.gadā Albons tika atskaitīts no “Red Bull” junioru programmas. Taču kopš tā laika Albons ir spējis reablitēties Marko acīs. Jāpiebilst, ka pēdējā laikā Marko ir devis otro iespēju vairākiem pilotiem: Brendonam Hartlijam un Dnīlam Kvjatam pat trešo iespēju.

Ja Albons kļūs par “Toro Rosso” komandas pilotu, tad viņš pievienosies saviem Formula 2 sāncenšiem Džordžam Raselam un Lando Norisam, kuri jau ir parakstījuši līgumus ar F1 komandām, bet Brendons Hartlijs tiks izstumts no Formula 1 čempionāta.